UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Російські космонавти бідкаються на стагнацію космічної галузі Росії

Стагнація в космічній галузі Росії почалася в 2000-х роках через технологічне відставання і брак кваліфікованих фахівців
 

Про це в інтерв'ю росЗМІ заявив герой Росії космонавт Геннадій Падалка, інформує Depo.ua.

За його словами, за останні 20 років "галузь дійсно сильно здала" з кількох причин.

"По-перше, технологічне відставання: російський сегмент МКС побудований за технологіями 1980-х років", – сказав він.

На думку космонавта, перспективні лабораторний модуль "Наука" та науково-енергетичний модуль все ще на Землі, "хоча повинні були бути в складі нашого сегмента ще в 2008-2009 роках".

"Добре зроблений і надійний, але давно застарілий корабель "Союз" проходить нескінченні модернізації", – додав він.

Ще одним негативним фактором космонавт називає "неефективне і нецільове використання бюджетних і комерційних коштів в галузі".

"По-третє, брак кваліфікованих фахівців. Відбувся істотний перекіс в сторону управлінців, юристів, економістів, фінансистів", – вказав він.

Як зазначив Падалка, топ-менеджмент в зарубіжних космічних агентствах і компаніях – це, як правило, професіонали з відмінним інженерно-технічною освітою, представники наукових співтовариств, фахівці в галузі прикладної фізики.

"До речі, це те, що було і в наших космічних бюро і колективах в 1960-1970-і роки, при наших видатних конструкторів Корольові, Глушку, Челомею", – додав він.

На його думку, період стагнації почався "ще в нульових". Запустивши на МКС два базових модуля, навколо яких партнери змогли розпочати складання своїх сегментів, Росія чомусь зупинилася в розвитку цього напрямку.

"Ми до цих пір літаємо на тому, що дісталося нам у спадок від Радянського Союзу. Не створили нічого нового (зараз я говорю тільки про пілотовану космонавтику)... "Союзом" ми похвалитися не можемо – це досягнення покоління першопрохідців космосу. Наше покоління нічого подібного не створило", – заявив він.

Нагадаємо, 6 листопада Казахстан забрав у Росії 11,6 тисяч гектарів космодрому Байконур.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme