Російська православна церква планує наживатися на путінському "їдлоборстві"

Монастирські господарства Росії готові збільшити кількість вироблених в своїх господарствах продуктів харчування, щоб компенсувати брак на ринку європейських делікатесів через "антисанкцій"

Вони вже стали вирощувати більше овочів і зерна, розводити рибу і зробили багатшими асортимент своїх сирів - в тому числі це моцарела, качотта, рикотта. Частина господарств планує вийти в торговельні мережі та постачати продукти в Москву, Санкт-Петербург та інші російські міста, передає depo.ua з посиланням на "Известия". 

Як розповів заступник голови Синодального відділу по взаємодії Церкви і суспільства Російської православної церкви (РПЦ) священик Роман Багдасаров, в монастирях відроджується "традиція годувати людей під час важких ситуацій".

"Треба, щоб прийшов рітейлер і сказав, що хоче, припустимо, налагодити продаж лінійки православної продукції - від молока до глазурованих сирків. Все, будь ласка! Монастирські господарства можуть це робити. Але самі вони займатися просуванням товару на ринок не будуть, тому що це не їхня компетенція", - розповів він.

Поки ж господарства, які не звикли працювати на великому ринку, орієнтуються насамперед на потреби місцевих жителів.

"На Русі була традиція: люди у важкій ситуації - коли голод, мор, війна - завжди могли прийти в монастир за прохарчуванням. І в монастирі завжди були склади продовольства, щоб годувати людей. Зараз ця традиція відновлюється. Люди залишаються без роботи, і вони приходять в монастирі з проханням дати їм грошей, допомогти їм працевлаштуватися. І монастирі змушені розширювати господарство для того, щоб годувати тих, хто приходить, наймають прийшлих працювати в своїх господарствах. Для багатьох людей, особливо в глибинці, де роботи немає, це велика допомога", - каже Багдасаров.

Він додав, що господарства при монастирях можуть постачати росіян і непродовольчими товарами.

"Наприклад, це можуть бути православні інтер'єри - щоб люди мали можливість купити меблі, зроблені у нас, - дешевші і відповідні традиціям, а не тільки італійські або німецькі", - сказав він.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme