Російська любов американського терориста: Кому допоможе "вбивця Клінтонів і Сороса"

Проросійські симпатії американського терориста можуть і не мати стосунку до кремлівських спецслужб. Але в будь-якому випадку, вони не є зовсім випадковими

Журналіст відділу «Світ»
Російська любов американського терориста…

Образ Цезаря Сайока, якого звинувачують в розсилці бомб видатним представникам Демократичної партії США, доповнився іще одним колоритним штрихом. На сторінці в Facebook, яка за даними The Washington Post, належить обвинуваченому, знайдено декілька постів з повідомленням про "російських братів" - а також чисельні посилання на російські пропагандистські матеріали. Здебільшого пов'язані з діями Росії у Сирії - але не тільки. Багато також є посилань і на відео англомовної службі іранського державного каналу Al-Alam.

Також впродовж 2015 року як мінімум п'ять разів (три в квітні, один в червні і один в жовтні) у Сайока були пости, в яких мова йшла про "моїх російських братів", а на фото усміхнений Сайок в костюмі фігурував, мабуть, разом з друзями. В постах при тому були перераховані конкретні місця, нікнейми і місцеві спільноти, наприклад, Брайтон-Біч у Брукліні, де живе багато росіян.

Аналогічні висловлювання виявилися і в акаунті hardrockintlent в Twitter, який, на думку журналістів, також належить Сайоку. У липні 2016 року року там з'явився запис про те, що "Приїхали мої брати з Росії, родичі великого лідера Путіна відвідують нас сьогодні", який був зроблений в Hard Rock Cafe в Південній Флориді.

Записи схильного до тероризму прихильника Трампа і росіян хаотичні і плутані. Із них складно зрозуміти, кимсаме є оті "російські брати". Сайок жив у приміському районі Маямі, де була велика російська спільнота, тому, не виключено, що "брати", з якими він позує, це просто його знайомі чи сусіди російської національності. Можливо, вони і підсадили психічно не надто стійкого індивіда на "любов до Путіна". Врешті, на питання про російські зв'язки Цезаря Сайока питання дасть американське слідство. Цілком можливо, що ніхто його і не вербував. Хоча б тому, що від чоловіка за кілометр разить божевіллям.

Але зовсім вже випадковою любов Цезаря Сайка до Володимира Путіна також назвати не можна. Маніяк, для якого весь довколишній світ зводиться до того, хто "справді сильний", а хто "слабкий" (і Трамп, з його точки зору, належить до першої категорії, а Клінтони, Обама і навіть Джордж Сорос - до другої) мало чим відрізняється від російського апологета "вставання з колін". Просто у США такий індивід скоро стане ув'язненим до кінця життя, а в Росії його аналог залишиться до кінця життя президентом.

Втім, у будь-якому випадку, історія із Цезарем Сайоком і його російськими симпатіями без наслідків не залишиться. Свій вплив на мобілізацію прихильників Демократичної партії вона, безумовно, вчинить. Люди, які не прийшли свого часу на дільниці і допустили обрання Дональда Трампа на вищу державну посаду, тепер мають змогу побачити, які індивіди ходять у нього в прихильниках - і який вплив на їх нестійку психіку чинить політичний дискурс, який панує зараз у США.

При тому що прихильники Демократичної партії США, які прогавили попередні вибори - переважно студентська молодь - і без того налаштовані спокутувати свій гріх. Зокрема, опитування проведене Гарвардським університетом передбачає, що явка на проміжних виборах у США серед молодих людей може бути історично високою

40% молодих людей у віці від 18 до 29 років заявили, що вони "обов'язково голосуватимуть" на майбутніх проміжних виборах до Конгресу. Навіть якщо проголосує лише 22 відсотки цієї групи, це буде найвищим показником за щонайменше 32 роки.

Складається враження, що у США втомились від свого президента. А інциденти на кшталт того, що трапився із Цезарем Сайоком, вочевидь, цю думку тільки зміцнюють.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme