Росія зберігає частину своєї авіабази в Сирії, - Stratfor

Росія, незважаючи на заяви свого керівництва про виведення російських військових з Сирії, значну частину збройного контингенту залишає на своїх позиціях

Про це йдеться в розслідуванні американської аналітичної компанії Stratfor, передає depo.ua.

Зокрема, автори пишуть про проведення будівельних робіт на одній з авіабаз в Сирії.

У той же час, Stratfor визнає, що частина російського озброєння була виведена. Мова йде про авіабазу Бассель аль Асад в провінції Латакія і військово-морську базу в Тартусі.

"Знімки показують, що станом на 12:00 17 березня більше чверті російської авіагрупи на авіабазі Бассель аль Асад залишили Сирію. Три бойових літака Су-34 і транспортний літак Ту-154 були першими, які вилетіли з авіабази 15 березня. Через день відлетіли ще 12 штурмовиків Су-25 і певну кількість транспортних літаків Іл-76", - сказано в статті.

Однак, видання пише про активні дії по облаштуванню техніки на тій же авіабазі Бассель аль Асад, зокрема наявність там бойових вертольотів Мі-28 і Ка-52.

Що стосується військово-морської бази в Тартусі, "зараз там немає яких-небудь істотних навантажувальних робіт". Військові транспортні засоби дійсно зосереджені там і, здавалося б, готові до відправлення, втім важка артилерія і бойові броньовані машини, які росіяни розгорнули в Сирії, відсутні в цьому районі.

Такі дії Росії, на думку видання, свідчать про намір зберегти авіаційний контроль над територіями, підконтрольними уряду Асада.

14 березня стало відомо, що президент Росії Володимир Путін наказав з вівторка, 15 березня, почати виведення основної частини російської військової угруповання з Сирії. Офіційний Дамаск заявив, що цей крок був узгоджений з сирійським керівництвом і якийсь час попередньо вивчався.

22 лютого США і Росія опублікували спільну заяву про припинення вогню в Сирії, яке почалося в суботу, 27 лютого, опівночі за місцевим часом. Перемир'я не поширюється на терористів" Ісламської держави", "Фронт аль-Нусра" та деяких інших радикальних угруповань.

Однак згідно з заявами представників всіх сторін сирійського конфлікту, режим припинення вогню не дотримувався. За даними Сирійського центру моніторингу з дотримання прав людини, за перший тиждень після вступу в силу угоди про перемир'я в Сирії загинули 135 людей.

Авіація Росії почала бомбардування в Сирії 30 вересня. До складу авіаційної групи входили понад 50 літаків і вертольотів, включаючи Су-24М, Су-25 і Су-34. Росію неодноразово звинувачували в боротьбі не проти терористів "Ісламської держави", як було заявлено, а проти сирійської опозиції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme