Росія заблокувала резолюцію ООН про гуманітарну допомогу Сирії

Росія і Китай наклали вето в Раді Безпеки ООН на висунутий Німеччиною і Бельгією проект резолюції про роботу Місії ООН щодо транскордонної гуманітарної допомоги Сирії
 

Росія заблокувала резолюцію ООН про гума…
Фото: ЕРА

Голосування за проектом пройшло у вівторок, 7 липня, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Німеччина і Бельгія пропонували продовжити на рік нині діючий механізм з доставки допомоги в Сирію через два пропускні пункти на кордоні Туреччини та Сирії. Вето для Німеччини виявилося "тим більш незрозумілим, з огляду на що представлений текст уже був компромісом", вказала представниця МЗС в Берліні. 13 з 15 держав-членів Ради безпеки ООН схвалили німецько-бельгійський проект.

Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя заявив, що транскордонний механізм надання допомоги пора "поступово згортати", оскільки за останні шість років "значно скоротилася непідконтрольна уряду Сирії територія". Натомість Росія хоче висунути свій варіант резолюції, згідно з яким допомога буде доставлятися лише через один пропускний пункт на сирійсько-турецькому кордоні - КПП "Баб-ель-Хава". Москву не влаштовує проект резолюції, запропонований Більгією та Німеччиною, оскільки таким чином гуманітарна допомога поставляється в ті райони, які не контролює Дамаск. Це уже п'ятнадцятої вето, яке Росія накладає з початку війни в Сирії.

Нагадаємо, раніше помічник держсекретаря США Девід Шенкер зазначив, що Росія має піти з Близького Сходу, бо вона грає у цьому регіоні деструктивну роль. 

Довідка: Діюча резолюція РБ ООН щодо транскордонної гуманітарної допомоги Сирії була ухвалена в 2014 році і кілька разів продовжувалася. Спочатку вона дозволяла колонам з гуманітарною допомогою перетинати чотири прикордонні пункти Сирії (два з турецької сторони, по одному - з іракської і йорданської) без згоди сирійської влади. Так міжнародні організації могли доставляти гуманітарну допомогу в регіони, контрольовані повстанцями. Однак під тиском Москви кількість пропускних пунктів скоротилося до двох. Дія резолюції закінчується 10 липня.

Військовий конфлікт між режимом Асада і різними угрупованнями його супротивників, а також терористичними формуваннями триває з 2011 року. В результаті військових дій загинули сотні тисяч людей. Понад 5 млн сирійців були змушені покинути країну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme