Росія відмила через британські банки майже півмільярда доларів, - ЗМІ

Через найбільші банки Британії пройшли операції з відмивання майже 740 млн доларів, за якими стоять російські злочинці, що мають зв'язок із російським урядом та ФСБ

Depo.Світ
21 березня 2017 10:33
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Guardian.

За даними видання, банки HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays та Coutts є серед 17 банків, що базуються у Великій Британії, або мають тут свої відділення, які причетні до схем з відмивання російських грошей.

Документи, що потрапили у розпорядження The Guardian показують, що принаймні 20 мільярдів доларів були переведені з Росії за чотирирічний період між 2010 і 2014 роками.

Слідчі вважають, що справжня цифра може скласти млрд.

Один з високопоставлених посадових осіб, причетних до розслідування, заявив, що гроші з Росії були "очевидно вкрадені або мають кримінальне походження".

Повідомляється, що слідчі досі намагаються визначити деяких багатих та політично впливових росіян за цією операцією.

За їхніми оцінками, в операції була залучена група з близько 500 осіб. Сюди входять олігархи, московські банкіри та особи, що пов'язані із ФСБ, яка є наступницею розвідувального управління КДБ.

"Ігор Путін, двоюрідний брат президента Росії, Володимира, був у раді одного з московських банків, що мав рахунки, замішані у шахрайстві", - зазначає видання.

Документи показують, що банки Британії та іноземні банки з філіями у Лондоні, "обробили в операціях" 8 мільйонів "кримінальних грошей з Москви".

Зазначимо, що дані щодо відмивання грошей через банки у світі були отримані об'єднанням "Проект з розслідування корупції та організованої злочинності" (OCCRP - об'єднання ЗМІ та окремих репортерів, які займаються цією темою) та "Новою газетою" від джерел, які побажали залишитися анонімними. Журналісти OCCRP поділилися цією інформацією з The Guardian та медіа-партнерами у 32 країнах.

Загалом, у документах міститься інформація про близько 70 тисяч банківських операцій, у тому числі 1 920 операцій, які пройшли через банки Великої Британії та 373 - через банки США.

Нагадаємо, британські банки звернулись до своїх російських клієнтів з листами з вимогою "у зв'язку із санкціями проти Росії" пояснити походження активів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ