Росія стала жертвою дипломатичної DDOS-атаки

То, что мы сейчас видим вокруг России - это "всего лишь" DDOS-атака

Олексій Кафтан
Редактор відділу міжнародної політики "Ділової столиці"
Росія стала жертвою дипломатичної DDOS-а…

Те, що відбувається навколо Росії - доповідь судді Оуена, сигнали Керрі про можливість зняття санкцій і тут же робота над новими хвилями санкцій, усамітнення Нуланд з Сурковим, виведення (не вихід, а саме виведення) Ірану з ізоляції, тролінг з запрошенням на Мюнхенську конференцію, ігри навколо Сирії та Донбасу - все це давно має абсолютно чітке визначення.

Але воно досі відносилося виключно до сфери комп'ютерних мереж. А тут у наявності до біса цікавий феномен: застосування хакерської методи в міжнародних відносинах. Іншими словами, те, що ми зараз бачимо - це "всього лише" DDOS-атака (Distributed Denial of Service). Тобто така лавина запитів, що накриває керівництво режиму, яку воно виявиться просто не в змозі раціонально сприймати, обробляти і на яку воно не зможе адекватно реагувати.

Я навмисно беру визначення з російської версії Вікіпедії, викидаючи комп'ютерні маркери і лише злегка підправляючи. Отже, така атака проводиться в тому випадку, якщо потрібно викликати відмову в обслуговуванні добре захищеної великої компанії або урядової організації. Мова про напад на систему з метою довести її до відмови, тобто створення таких умов, при яких користувачі системи (правлячий режим) не можуть отримати доступ до надаваних системних ресурсів (гроші, вплив), або цей доступ ускладнений.

Злом може бути і кроком до оволодіння системою (якщо в нештатній ситуації колапсують керуючі структури, втрачаючи контроль над якоюсь критичною інформацією). Але частіше це захід економічного тиску: простої служби, яка приносить дохід (катастрофічно дешевшають енергоносії), рахунки від провайдера (крах фінансової системи РФ і зростаючі витрати на її підтримку в умовах неможливості брати довгі позики) і заходи з догляду від атаки (ЛДНР, мінські ігрища, сирійська авантюра) відчутно б'ють «мету» по кишені. В даний час DoS і DDoS-атаки найбільш популярні, оскільки дозволяють довести до відмови практично будь-яку систему, не залишаючи юридично значимих доказів.

Міжнародна політика цифрової епохи виглядає саме так - і неважливо, в загальному, скільки у тебе танків, боєголовок та іншого вузькоспеціалізованого вбивчого лайна - війну цим не виграти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme