Росія не має чим замінити турбіни Siemens, - ЗМІ

Енергетика Росії дуже залежна від обладнання німецької компанії Siemens, оскільки промисловість країни не може ефективно замінити німецькі технології

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Rzeczpospolita.

"Siemens став головним постачальником устаткування для нових російських електростанцій з моменту прийняття у 2008 році програми обов'язкової модернізації. Згідно з нашою оцінкою, до 60% всіх нових потужностей, встановлених у Росії за останнє десятиліття, припадає на продукцію Siemens. Тому повний відхід з російського ринку такого гравця став би критичним для російської енергетики", - сказав виданню експерт Renaissance Capital Володимир Скляр.

За словами експерта, Росія не може замінити німецькі турбіни власним виробництвом.

"Процес проектування основної турбіни Siemens PGU-410 зайняв близько 20 років. На світі існують турбіни зі схожими параметрами. Але варто розуміти, що постачання такого типу обладнання не відбуваються в один день. Тому повністю замінити обладнання Siemens зараз неможливо", - додав Скляр.

За його словами, що видхід німецької компанії з російського ринку створить проблеми ще й з обслуговуванням тих турбін, які вже встановлені і використовуються.

Експерт Raiffeisenbank Федір Корначов зазначив, що німецька компанія оголосила, що не буде більше співпрацювати з державними компаніями Росії. Але формально можливі поставки для приватного сектора. Однак значна частина російської енергетики у руках компаній олігархів, які тісно співпрацюють з Кремлем. Тому і тут німецька сторона може побоятися негідної поведінки, як це сталося у випадку з турбіною для електростанції в Тюмені, яка без відома Siemens раптом опинилася в Криму всупереч санкціям.

Нагадаємо, що 5 липня у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Росія в обхід санкцій Заходу доставила в тимчасово окупований Крим турбіни для електростанцій, виготовлені німецькою компанією Siemens.

Після цього Німеччина попередила Росію про ускладнення політичних відносин між двома країнами через порушення санкцій, в тому числі доставку до Криму чотирьох газових турбін, що поставляються до Росії Siemens.

24 липня стало відомо, що німецька компанія Siemens може провести кадрові перестановки через скандал з постачанням турбін компанії в окупований Росією Крим.

26 липня посли держав-членів ЄС погодилися розширити антиросійські санкції після того, як Росія доставила на територію окупованого Криму турбіни виробництва німецького концерну Siemens.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme