Нідерландців допустять до Цемаха: Чому щиросердне зізнання бойовика не допоможе справі MH17

У Кремлі вирішили зімітувати "готовність до співпраці з ЄС" і допустити голландських слідчих до Цемаха. Нічого нового він їм, звичайно, не скаже, але "готовність Росії до співпраці" буде продемонстрована
 

Нідерландців допустять до Цемаха: Чому щ…
Фото: radiosvoboda.org

Бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого підозрюють у причетності до збиття малайзійського "Боїнга" рейсу MH17, за словами свого адвоката, погодився давати свідчення слідчим із Нідерландів. Але тільки на території рідного Донбасу. Причиною такого несподіваного рішення бойовика — чи, радше, вже ексбойовика – стало виключно бажання відновити своє добре ім'я.

Відмовившись від дачі свідчень в Нідерландах і від запрошення перебратись до цієї країни в статусі "захищеного свідка", яке йому, нібито, передавали голландські слідчі в обмін на інформацію, Цемах раптом стверджує, що готовий задовольнити цікавість представників Амстердаму просто серед рідних териконів. Без будь-яких послуг у відповідь.

З певної точки зору, Цемах ніби навіть робить послугу Україні. Яка стала об'єктом якщо й не ворожих, то "розчарованих" коментарів з боку частини членів Європарламенту та прокуратури Нідерландів саме за те, що передала Цемаха на обмін, унеможлививши його допити. Тепер же голландським слідчим, ймовірно, дадуть доступ до Цемаха, і ці звинувачення стануть не актуальними.

Не складно здогадатися, що під час зустрічей із представниками голландської Феміди "Борисич", хитрувато посміхаючись, розкаже, що нічого особливого про "Боїнг" не бачив і не чув, "Буки" і російських зенітників не ховав, і збити пасажирський літак на висоті 10 кілометрів з 22-міліметрової зенітки не міг. І взагалі — що він особисто співчуває жертвам події, яка сталась через злочинну українську владу, котра не закрила вчасно повітряний простір над Донбасом. Якби спитали в нього — він би це Порошенку особисто порадив. На чому допит і буде завершено.

Після чого з деяких голландських газет і з трибуни ООН всі почують про те, що Росія погодилась на поступки і дала допитати Цемаха. І що представники "народних республік ДНР і ЛНР" зробили все можливе, щоб голландські слідчі могли поспілкуватись з "ветераном опору Україні" в максимально зручній обстановці і навіть живцем повернутися на батьківщину. Що зайвий раз продемонструє поважній європейській публіці договороспроможність "республік".

Звичайно, чисто теоретично можна припустити, що у Кремлі спробують піти ва-банк, і Цемах розкаже, як особисто бачив українські винищувачі чи то ракети. Але зважаючи на долю всіх попередніх російських версій, і невисокі, здається, комунікативні навички "Борисича", на такий варіант у Кремлі не підуть.

При тому, скоріше за все, нічого не змінилося б і якби Україна передала Цемаха не Росії на обмін, а Нідерландам для подальших слідчих дій. І навіть якби Цемах визнав свою причетність до збиття "Боїнга", або дав свідчення на військовослужбовців російської армії — в Кремлі визнали б їх "сфальсифікованими" чи "отриманими під тортурами".

У справі з рейсом MH17 "чистосердне зізнання — цариця всіх доказів" банально не працює. А докази вини російської армії доводиться шукати серед аудіо та відеоматеріалів, супутникових фото та свідчень випадкових очевидців. Просто тому, що для причетних до події ціна їхніх правдивих свідчень буде надто високою. І за умов колосальної кількості доказів проти Росії, питання звинувачення Кремля в цьому злочині (чи відмови від такого звинувачення) залежить від політичних рішень уряду Нідерландів, а не від того, що скаже (і про що промовчить) злощасний "Борисич".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"