Ракетний договір: ЄС закликає США та Росію до "конструктивного діалогу"

Європейська комісія закликала США та Росію продовжувати переговори про "збереження" дії договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД)

Про це заявила речниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Майя Косьянчич, повідомляє Depo.ua з посиланням на Business Standard.

"США та Російська Федерація повинні залишатися в конструктивному діалозі, щоб зберегти цей договір і забезпечити його повну та таку, що піддається перевірці, імплементацію", - заявила Косьянчич.

Нагадаємо, Трамп заявив про те, що США розірвали договір з РФ про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

За даними, ЗМІ Білий дім може піти на розрив ще одного стратегічного договору про ядерну зброю з Росією.

На Росії погрожують застосувати у відповідь на вихід США з ракетної угоди заходи, в тому числі військові.

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон заявив про підтримку рішення президента США Дональда Трампа вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією.

У НАТО поклали відповідальність за вихід США про вихід з ДРСМД на Росію.

Водночас у Німеччині вважають згубним розірвання договору ДРСМД.

Довідка: Договір РСМД був підписаний президентом СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом у 1987 році, отримав назву ДРСМД-87. Угода не дозволяє сторонам мати балістичні ракети наземного базування і крилаті ракети з дальністю від 500 до 5,5 тисячі кілометрів. Москва і Вашингтон регулярно звинувачують один одного в порушенні його умов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook