Бомбити США: Чому Путін віддав мультики про ракети Кисельову

Криво намальована анімація про російську “чудо-зброю”, якою ще минулого року тішив депутатів Федеральних зборів Росії Володимир Путін, була віддана штатному пропагандисту. Що, насправді, натякає на стратегічні зміни в російській політиці

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Бомбити США: Чому Путін віддав мультики…

Учора Дмітрій Кісєльов у програмі "Вести недели" відсипав США чергову порцію “радіоактивного попелу”. Коментуючи виступ Путіна перед Федеральними зборами, який супроводжувався вихвалянням гіперзвуковою зброєю — щоправда, цього року, без “мультфільмів” про її використання, як минулого, Кісєльов вирішав наверстати упущене Путіним. І показав схемки, куди можуть полетіти російські ракети. На схемках були позначені Пентагон, заміська резиденція президента США Кемп-Девід, Об'єднаний комітет начальників штабів в Форт Рітчі, центр управління стратегічними наступальними силами в Мак-Клелані і пункт управління ядерними силами в Джим-Крік.

 

На думку Кісєльова, російській гіперзвуковій ракеті "Циркон" вистачить менше п'яти хвилин, щоб долетіти до вказаних цілей. "Менше 5 хвилин. Задачка для школяра третього класу. Ось він підльотний час - 5 хвилин. Тому Путін і каже: порахуйте. Чи потрібно вам розташовувати свої ракети проти нас у Європі? Поки ми нікому не погрожуємо. Але якщо ракети будуть розміщені, то відповідь буде миттєвою", - заявив Кісєльов.

 

Метою демонстрації, вочевидь, було переконати глядачів у том, що Росії є чим відповісти на можливе розміщення американських ракет у Європі після того, як Вашингтон вийшов із договору по РСМД, об який Росія витерла ноги іще 5 років тому.

 

На запитання російських журналістів з розряду “Що б це значило?” речник Путіна Дмитро Пєсков зробив таємниче обличчя і заявив, що промови Кісєльова — це “редакційна політика каналу”, в який держава зовсім-зовсім не може втручатися. Не зважаючи навіть на той факт, що канал — цілком собі державний.

 

З приводу цієї передачі можна сказати чимало. Починаючи від того, що у кожної ядерної країни, звичайно, є якийсь план застосування свого арсеналу. Але публікувати ці плани у прайм-тайм на державних каналах — не прийнято. Причому, не прийнято ніде, окрім Росії та Північної Кореї. Бо демонстрація цілей ядерного арсеналу — це та стадія, коли хвалитися більше нічим. Моветон, як публічна демонстрація всім-зрозуміло-чого.

 

Можна продовжити тим, що вся історія з гіперзвуковими “Цирконами” настільки насичена перебільшеннями, що мимоволі навіює думки про фейк. Для початку — швидкість ракети не “11 тисяч кілометрів на годину”, як то відомо третьокласнику-Кісєльову, а радше 4-5 М (для висоти, на якій летить ракета — грубо 4-5 тисяч кілометрів на годину), а максимальна швидкість, на якій виріб випробовували — 8 М. Продовжити можна тим, що малюночки російських підводних човнів на картинці Кисєльова — дуже умовні, бо озброїти “Цирконами”, які насправді є протикорабельними ракетами, можна тільки АПЛ “Ясень”, яких на даний момент на озброєнні в Росії є рівно одна штука, К-560 “Сєвєродвінськ”. Якщо повезе — за рік-другий їх стане дві. Зважаючи на вартість будівництва, що становить близько 40-80 мільярдів рублів за штучку, план стосовно семи субмарин, здатних нести такі ракети, так планом і залишиться. Іще заплановано озброїти цими ракетами ескадрені міноносці проекту 23560 (шифр “Лідер”). Яких наразі в реальності немає, і не факт, що вони колись з'являться. А ще ці ракети заплановано змонтувати на важкий авіаносний крейсер “Адмірал Кузнєцов” після модернізації. Так-так, той самий. От тільки доплисти на дистанцію враження до Нью-Йорку він зможе хіба що “в підводному положенні”. І навряд чи одним шматком.

 

Ще можна додати, що наразі випробувана дальність польоту “Циркону” не перевищує 350 кілометрів, і для нього не існує ядерного боєзаряду (який повинен буде мати дуже специфічну форму, щоб вміститись в ракету, і не не перевищувати 300 кг за масою).

 

А загалом, якщо подивитись на витрати, які потрібні для реалізації нового проекту “ядерного попелу” в стилі Кисєльова, стає зрозуміло, чому російський президент скинув цю пропагандистську цяцьку “з царського плеча” на використання своєму холуєві.

 

Причина, здається, наступна — в країні, де на всі соціальні пільги вдається “нашкребти” 120-160 мільярдів рублів, говорити про проект, вартість якого за самими наближеними обрахунками становитиме більше півтрильйона (і це — без крадіжок та відкатів, тому можна множити і на 2), Кисєльову іще можна, а от Путіну — вже не варто. Холодильник, отримуючи впевнені перемоги над телевізором у свідомості росіян, може зіграти поганий жарт із російським президентом і його мультиками про “чудо-зброю”.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme