UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Радник Байдена обіцяє зміну зовнішньої політики США та новий підхід у підтримці України

Адміністрація обраного президента США Джо Байдена планує змінити суть зовнішньої політики щодо партнерства з Євросоюзом, зміцнення трансатлантичних відносин та підтримці суверенітету України
 

Про це заявив радник Байдена США Майкл Карпентер на онлайн-конференції "The Road to Warsaw Security Forum", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Це не буде зміна тональності, це буде змістовна зміна з кожного важливого питання, які ми маємо у трансатлантичному порядку денному... Ви побачите новий підхід у підтримці демократичних норм та інституцій, у підтримці демократичних рухів, наприклад у Білорусі. У підтримці суверенітету України — країни, яка була повністю занедбана за останні чотири роки нинішньою адміністрацією. Тож ви побачите великі зміни в усіх цих питаннях", – сказав він.

Політик зазначив, що нова адміністрація США внесе суттєві зміни у відносини з Євросоюзом. Зокрема, обраний президент Байден вже заявив, що з першого дня США знову приєднаються до Паризької угоди щодо кліматичних змін і проголосять мету стати нейтральною з погляду споживання гідрокарбонатів до 2050 року, що відповідає і стратегічній меті Євросоюзу та його кліматичним цілям.

За словами Карпентера, збіг стратегічних напрямків стосується також енергетичної безпеки, інвестицій у розвиток технологій "чистої" енергетики, дослідницькі роботи у сфері енергоефективності, створення енергетичних інтерконекторів між Північчю і Півднем. Особливу увагу буде приділено поліпшенню торговельних відносин між ЄС і США, які вочевидь постраждали за останні чотири роки.

"Президент Трамп заявляв, що ЄС є геостратегічним ворогом США, навіть гіршим за Китай. Наступна адміністрація буде розглядати Європейський Союз як першорядного партнера, а не як стратегічного ворога. Тож зміна буде не лише у тональності, а в тому, що ми маємо у двосторонньому порядку денному", – наголосив радник Байдена.

Водночас він зазначив, що це не обов’язково означатиме повний збіг поглядів, зокрема, у торговельних суперечках навколо компаній Boeing та Аirbus або у питаннях оподаткування та цифрової трансформації. Але сторони мають вести переговори, щоб дійти спільного рішення та поліпшити відносини.

Також це стосується і сфери безпеки. Карпентер висловив переконання, що адміністрація Байдена матиме дуже потужну позицію щодо інвестування в оборону та політику стримування із залученням союзників по НАТО.

"Від нової адміністрації Байдена ви побачите готовність працювати разом, скористатися близькими позиціями всюди, де є спільні інтереси", – запевнив Карпентер.

Нагадаємо, демократи хочуть судити Трампа за держзраду.

Читайте також: Від Китаю до Ірану: Чи вдасться команді Байдена погасити всі пожежі, розпалені Трампом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme