Радбез ООН влаштував Росії "розбір польотів" через отруєння Скрипалів

Росія потрапила під шквал безперервної критики майже загального осуду під час засідання Ради Безпеки ООН, на якому на прохання Великобританії обговорювалося нервово-паралітичну речовину "Новачок" і пов'язані з ним інциденти

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на британську газету The Guardian.

На наступний день після того, як прем'єр-міністр Тереза ​​Мей повідомила британському парламенту про підозрюваних в отруєнні "Новачком", які, за інформацією Лондона, є членами російської військової розвідки, міжнародні наслідки пішли швидко і рішуче, зазначає The Guardian.

Так, постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс з низкою урядів об'єдналися проти Москви. Зокрема, Пірс звинуватила Росію у "грі в кості з життями людей з Солсбері". За її словами, Москва живе "в паралельному Всесвіті, де перевернуті нормальні правила міжнародних відносин".

На засіданні Радбезу ООН представник Лондона також звинуватила Москву в нехтуванні міжнародного права. У свою чергу російський посол при ООН Василь Небензя відповів взаємними звинуваченнями і сказав, що дії британської сторони мотивовані "русофобією" і спрямовані на розв'язання антиросійської істерії.

Нагадаємо, Інтерпол за сприяння Лондона шукатиме підозрюваних в отруєнніколишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії

6 вересня у Мінбезпеки Британії заявили, що президент Росії Володимир Путін несе кінцеву відповідальність за отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього російського подвійного агента в Англії в березні.

Екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньку отруїли 4 березня у Британії. Їх знайшли непритомними на лавці біля торгового центру в Солсбері. Постраждалих шпиталізували у критичному стані вони перебували в комі.

Поліція з'ясувала, що їх намагалися вбити нервово-паралітичною речовиною, мотивом могла стати помста.

12 березня прем'єр Британії Тереза Мей фактично звинуватила Росію у замаху на Скрипаля за допомогою хімічної речовини "Новачок", виробленої в СРСР.

У зв'язку з отруєнням у Солсбері 27 країн вирішили видворити 144 російських співробітників розвідки, які видавали себе за дипломатів.

Слідчі Британії опитали понад 900 свідків у справі про отруєння Скрипалів.

Поліція також відновила найбільш імовірну послідовність (хронологію) подій у день отруєння Скрипалів.

10 квітня доньку колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля Юлію, яка постраждала внаслідок отруєння в Солсбері (Велика Британія), виписали з лікарні.

18 травня екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, отруєного в британському Солсбері, виписали з лікарні.

5 вересня стали відомі імена підозрюваних в у спробі вбивства Скрипалів - це Олександр Петров і Руслан Боширов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme