Радбез ООН: Британія вимагає від Росії розповісти про свої війська на Донбасі

Британія закликала Росію замість розмов про українську мову на Радбезі ООН, розповісти чому вона продовжує надсилати зброю та військових на схід України, чому вона не пускає ОБСЄ на неконтрольовану ділянку кордону, чому роздає російські паспорти

Про це заявив заступник постійного представника Великої Британії при ООН Джонатан Аллен на засіданні Радбезу щодо "мовного закону", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Він зазначив, що український "мовний закон" не має жодного стосунку до "Мінських домовленостей".

"Я хочу зупинитися на українських мовних політиках у контексті послідовних намагань Росії підірвати українську незалежність. Ми відкидаємо російські намагання провести зв’язок між "мовним законом" та Мінськими домовленостями. Ми закликаємо Росію виконати взяті на себе зобов’язання зі збереження міжнародного миру та безпеки, виконавши її зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями", - повідомив він.

На думку постпреда Британії, продемонстроване раніше прагнення Росії призначити засідання щодо української мови саме на день інавгурації нового президента України Володимира Зеленського свідчить про маніпулятивну мету таких обговорень. Він нагадав, що російський представник раніше звинувачував РБ ООН у "цензурі", і нинішнє засідання доводить, що жодної цензури немає.

"Мене взагалі дивує, що я не почув від російського постпреда пояснень, чому Росія продовжує озброювати сепаратистів у Східній Україні? Чому Росія відмовляється виконувати Мінські домовленості? І продовжує незаконно утримувати 24-х українських військовослужбовців? Чому вона продовжує репресії проти кримських татар?", - запитав він.

Британський дипломат переконаний, що роздача російських паспортів на сході України може закінчитися "грузинським сценарієм". Він також засудив затримання кримських татар у Криму та репресії проти них. Аллен нагадав також про п’яті роковини збиття MH17 та закликав притягнути до відповідальності винних у злочині росіян.

Він запитав, чому Росія не хоче піти назустріч президенту України Зеленському та просуватися вперед у мирному врегулюванні? На його думку, міжнародна спільнота має рішуче протидіяти послідовним спробам Росії підривати та дестабілізувати ситуацію в Україні.

Нагадаємо, Франція в Радбезі ООН заявила, що лише Україна може вирішувати свою мовну політику.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook