"П’ять років після збиття МН17": У Нідерландах стартує міжнародний симпозіум

Сьогодні, 16 липня, напередодні дня вшанування пам'яті загиблих пасажирів рейсу, в Нідерландах відбудеться міжнародний симпозіум під назвою "П’ять років після збиття МН17"

Про це розповів член правління фонду "Авіакатастрофа", що представляє велику групу родичів жертв трагедії МН17, Піт Плуг в ексклюзивному коментарі "Укрінформу", передає Depo.ua.

"Ми подумали, що це вже п’ять років минає з дня трагедії. Щороку ми вшановуємо пам’ять наших рідних біля монумента, згадуємо тих, кого втратили. Ми не хочемо, щоб цього дня робили гучні заяви чи намагалися маніпулювати цим питанням. Тож ми вирішили організувати цей захід. І за день до того повернутися до теми розслідування і як вплинула ця трагедія на рідних та світ", – сказав він.

Міжнародний симпозіум стартує 16 липня о 13:00 за місцевим часом і орієнтовно триватиме до 16:45.

"Серед запрошених – найближчі родичі, генеральний прокурор Нідерландів Фред Вестербек, який говоритиме про розслідування, також голова кримінального відділення національної поліції Нідерландів Вільберт Поллісен, посол Австралії, який говоритиме про політичну ситуацію. Також засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліот Гіґґінс. Він представить новий підхід до розслідування. Тож програма дуже насичена", – розповів Плуг.

Нагадаємо, 8 липня Нідерланди розпочали процедуру передачі з України кримінального провадження у справі про збиття літака Boeing-777 рейсу МН17 над Донбасом у липні 2014 року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання

 

Читайте також: Цемах та MH-17: Як Україна використає бойовика проти Путіна.

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme