Путін вирішив подружитися з ворогом Ердогана та другом геїв і Асада

Здається Путін вирішив потиснути на найболючішу внутрішньотурецьку мозолю – курдський сепаратизм

Путін вирішив подружитися з ворогом Ердо…

Візит до Москви лідера опозиційної до Реджепа Ердогана турецької Демократичної партії народів Селахаттіна Демірташа має стати черговим путінським копняком в бік ворожої турецької держави.

Російські ЗМІ анонсували зустріч Демірташа з очільником МЗС Росії Сергієм Лавровим цього тижня. При цьому Демірташа, партії якого обіцяють офіс в Москві, називають "одним з найвідоміших в Туреччині політиків" та "головним курдом Туреччини", а його партію "прокурдською". Але це не зовсім так – Демірташ не зовсім курд, а його партія не лише прокурдська.

Демократична партія народів була утворена лише три рокі тому і всмоктала в себе кілька політичних партій лівацького штибу – Революційно-соціалістичну робочу партію, Соціалістичну партію відродження, Соціалістичну партію пригноблених та інші вельми різнобарвні ліворадикальні рухи марксистсько-ленінсько, маоїстського та троцкистського спрямувань. Це з одного боку. З іншого – ДПН відстоює інтереси не лише курдів, а й інших національних (в Туреччині окрім великої курдської меншини живуть ще й вірмени, азербайджанці, асирійці, лази, роми та інші) і не тільки національних меншин. Зокрема, в списках партії разом з квотами для нацменшин є 50% квота для жінок, та 10% - для представників ЛГБТ. Про останнє в Росії воліють не згадувати, аби не рвало православні скрєпи.

На останніх парламентських виборах партія Демірташа набрала 13% голосів і зайняла останнє місце з тих партій, що подолали 10% прохідний бар'єр.

Що стосується самого Демірташа, то він, як уже згадувалося, не курд, а представник народу заза. Як і курди зазаки є індоєвропейцями іранської групи, але відрізняються від курдів досить суттєво. До того ж зазаки, на відміну від більшості курдів-сунитів є алавітами, як і правляча верхівка нинішньої Сирії на чолі з Башаром Асадом. Звісно, Демірташ відкрито підтримувати Асада не може, адже Асад протистоїть і офіційній Анкарі, яка допомагає та озброює антиасадівську опозицію і сирійським курдам. В той же час Демірташ постійно намагається виправдати Асада, виступаючи в ролі такого собі миротворця. Мовляв, у сирійських курдів якогось мегапротистояння з Асадом не було, натомість влада Туреччини, підтримуючи повстання проти президента Сирії, лише розпалює ненависть в цій країні.

Отже в нинішньому розкладі Демірташ та його партія є ідеальним союзником для Путіна, адже той опозиційний до Ердогана, прихильний до Асада, виступає за автономію турецьких курдів та інших нацменшин при цьому всіляко відхрещується від співпраці з терористичною Робітничою партією Курдистану, в чому його звинувачує турецька влада - 5 років тому Демірташ навіть отримав умовний тюремний термін.

До того ж нинішній візит лідера ДПН відбувається на тлі нового загострення силового протистояння між курдами та Анкарою на південному сході країни, яке сталося після дворічного перемир'я. Таким чином, в світлі протистояння з Туреччиною Путін в особі турецьких курдів отримав природного союзника проти Ердогана. Але підтримувати Робітничу партію Курдистану він, звісно, не може – Росію і без того багато хто вважає державою, що підтримує тероризм. З іншого боку такі ж курди протистоять в Сирії союзу Асада і Путіна, що дещо ускладнює проблему. А от Демірташ з його симпатіями до Асада та опозиційністю до Ердогана – ідеальний партнер. Інше питання – що ж Путін може запропонувати опозиції? Тільки гроші, яких в Росії все менше і менше. Тож можна не сумніватися, що Демірташ проситиме у Лаврова матеріально посприяти справі турецьких курдів, і швидше за все щось таки отримає. Хоча б для того аби позлити зайвий раз Ердогана. В результаті з Демірташа може вийти щось на кшталт турецької Марі Ле Пен, тільки не фашистського, а лівацько-ліберального штибу.

От тільки на великі суми Демірташу розраховувати явно не варто, тим більше, що його можливості хитати ситуацію в Туреччині дуже обмежені. В Туреччині з курдським сепаратизмом ніколи особливо не цяцькалися, а нове силове протистояння з курдами розв'яже Ердогану руки. ДНП можуть досить легко заборонити через Конституційний суд і витіснити з політичного життя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme