Путін зосередився на Молдові, підконтрольній проросійським олігархам - ЗМІ

У Молдові сформовано уряд, підконтрольний олігархам, орієнтованим на Росію. Для країни є й інші загрози з боку Кремля

Путін зосередився на Молдові, підконтрол…

Про це йдеться у статті «Путін зосередив увагу на Республіці Молдова», опублікованій на сайті німецького видання Der Spiegel, передає УНІАН.

Під час виборів 30 листопада 2014 року три так звані проєвропейські партії отримали слабку більшість у Молдові. Але Ліберальна партія вийшла з переговорів про створення коаліції: вона не змогла б реалізувати свої вимоги судової реформи та боротьби з корупцією.

Минулого тижня Ліберально-демократична партія і Демократична партія сформували уряд меншості за підтримки комуністів. Прем'єр-міністром став Кирило Габурич, 38-річний бізнесмен і колишній менеджер телекомунікаційних компаній в Республіці Молдова та Азербайджані.

Більшість незалежних спостерігачів в країні впевнені: цей уряд зверне Республіку Молдова з її попереднього проєвропейського курсу реформ і поверне до зближення з Росією.

«Правової держави в Республіці Молдова досі не існує. Велика небезпека зараз у тому, що зближення з ЄС і конституційні реформи будуть всього лише оманою. Це саме те, чого хоче досягти Путін», - вважає політолог Оазу Нантой.

Росія вже більше чверті століття бере участь у визначенні долі маленької країни. Молдова стала практично повністю залежати від поставок російських енергоносіїв, особливо від російського газу. Молдавська державна газова компанія «Молдовагаз» наполовину належить російській компанії «Газпром».

Росія є основним ринком збуту молдовської сільськогосподарської продукції, крім того, сотні тисяч молдовських гастарбайтерів працюють в Росії. Їхні грошові перекази становлять значну частину валового соціального продукту Молдови.

Крім того, Росія контролює і фінансує також частину політичних партій в країні. Особливо актуально це, насамперед, для «Партії соціалістів», відгалуження комуністів, яка на виборах у листопаді стала найсильнішою парламентською партією і вимагає вступу в Євразійський економічний союз.

У зближенні з ЄС не зацікавлені молдавські олігархи через свої приховані ділові зв'язки з Росією. І нового главу уряду Габурича спостерігачі вважають всього лише маріонеткою олігархів.

За даними видання, формально Габурич виступає за продовження проєвропейського курсу, але насправді його уряд прагне насамперед все погоджувати з Росією. У своїх перших коментарях Габурич уникав критики дій Росії в Україну і ввічливо закликав сепаратистів в його власній країні до «конструктивного діалогу».

Росія в даний час створює нову загрозу в Молдавській Республіці. В автономному регіоні гагаузької меншини на півдні країни в березні мають відбутися вибори губернатора - там політичні лідери вже давно загрожують відділенням і приєднанням до Росії. В результаті цього країна остаточно розвалиться, а Придністров'я вже давно шукає спосіб увійти до складу Росії.

Раніше верховний головнокомандувач НАТО Філіп Брідлав заявив, що Росія проводить в «Молдові та інших місцях широку інформаційну кампанію». Він попередив, що солдати (2 тис.) і запаси зброї Росії, як і раніше, присутні в Придністров'ї, на кордоні з Україною. Кремль використовує їх зараз, щоб «утримати Молдову від зближення з Заходом», говорив Брідлав.

Як повідомляв depo.ua, ще восени минулого року федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла, що загроза з боку Росії йде не тільки Україні, а й Грузії, Молдові і навіть балканським країнам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme