Прокуратура Литви почала розслідування захоплення літака Білоруссю

Генеральна прокуратура Литви, громадяни якої летіли рейсом Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, примусово перерваного 23 травня владою Білорусі, почала досудове розслідування інциденту із "захопленням літака"

Редактор стрічки новин
Прокуратура Литви почала розслідування з…
Фото: TUT.by

Про це повідомила речник литовської Генпрокуратури Еляна Мартінонене, передає Depo.ua з посиланням на Delfi.

Розслідування веде Бюро кримінальної поліції країни.

"Розпочате досудове розслідування захоплення літака і забороненого міжнародним правом поводження з людьми", – заявила Мартінонене.

У поліції Литви повідомили, що проводять розслідування "за двома статтями Кримінального кодексу про примусове зникнення і захоплення літака".

Вже ідентифіковані і будуть опитані перші свідки, збираються матеріали, ведеться співпраця з прокурорами і посадовими особами інших країн Євросоюзу.

Співробітники литовської поліції опитують пасажирів рейсу і членів екіпажу, що прилетіли до Вільнюса.

"Працює велика команда слідчих, щоб не затримувати людей, ми швидко опитуємо всіх і збираємо всі дані", – розповів глава Бюро кримінальної поліції Литви Роландас Кішкіс.

Більш детальну інформацію про розслідування Кішкіс пообіцяв надати згодом.

Нагадаємо, 23 травня у Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса. Літак раптово подав сигнал лиха і змінив курс. Причиною екстреної посадки став сигнал про замінування. Після посадки вибухових пристроїв у літаку не знайшли.

Згодом з'ясувалося, що літаком, який екстрено сів у Мінську нібито через замінування, летів білоруський опозиціонер, засновник телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його затримали білоруські силовики.

Лідери європейської та світової демократії засудили екстрену посадку літака Ryanair у Мінську з подальшим затриманням колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. 

Голови комітетів з міжнародних відносин в законодавчих органах восьми країн у спільній заяві закликали Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) провести розслідування інциденту, а до того заборонити всі польоти над Білоруссю. 

Читайте також: Загрожує смертна кара: Хто такий Роман Протасевич, якого затримали у Мінську

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme