Приватна розвідка США попереджає про загострення ситуації біля берегів України

НАТО хоче розширити свою присутність у Чорному морі, але у Росії є можливість перешкодити цьому

Про це йдеться у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передає depo.ua.

Як зазначили аналітики Stratfor, нарощування сил НАТО відбуватиметься за рахунок можливостей Румунії, Болгарії та Туреччини, які входять до Північноатлантичного альянсу і мають свої флоти в Чорному морі.

Між тим, на думку американських експертів, Росія буде перешкоджати цьому процесу, використовуючи розкол, що спостерігається серед чорноморських держав Альянсу.

Як зазначається у звіті, баланс військово-морських сил на Чорному морі змінився в 2014 році, після того як Росія анексувала Крим і вивела український військово-морський флот з гри. "Використовуючи засоби, що перебували в Криму, Росія підсилила свій флот, підвищивши таким чином стратегічне значення регіону в очах Північноатлантичного альянсу, який намагається стримати російську експансію в Європі. Для цього Туреччина та Румунія на саміті НАТО, який відбудеться 8 та 9 липня у Варшаві, виступлять за зміцнення спільних військово-морських сил НАТО в Чорному морі. Ця пропозиція буде розглядатися поряд з планами розширити військову присутність Альянсу в Польщі та країнах Балтії", - зазначають у приватній американській розвідці.

За даними аналітиків, з точки зору простої кількості кораблів, у Росії немає переваги в Чорному морі. Вони стверджують, що об'єднані флоти Туреччини, Румунії та Болгарії мають 23 фрегати проти двох російських, 14 підводних човнів проти п'яти субмарин російського ЧФ Росії.

Також значну перевагу сили Альянсу мають у ракетних катерах (27 проти 6) і в судах-амфібіях (30 проти 7). За кількістю військового персоналу Альянс випереджає Росію більш ніж у 5 разів — 59,2 тис. моряків у НАТО проти 11 тис. у Росії. "Однак сила не тільки в кількості — володіння Кримом дало Росії багато інших плюсів, що дозволяють їй компенсувати менші розміри флоту. Наприклад, вона має значну перевагу в бойовій авіації (78 літаків проти 43), а також володіє більшою дальністю ураження протикорабельних ракет, які здатні перекрити майже всю площу Чорного моря", - йдеться у звіті.

Крім того, зазначають експерти Stratfor, Москва може використовувати вже згадані розбіжності серед чорноморських країн Альянсу для того, щоб порушити плани НАТО. "У будь-якому випадку, це означає, що ситуація в Чорному морі буде загострюватися", - попереджають представники американської приватної розвідки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme