Президент Сирії скасував спецвізи для послів ЄС, – ЗМІ

Президент Сирії Башар Асад скасував спеціальні візи для дипломатів Європейського Союзу та чиновників, які регулярно подорожують між Бейрутом і Дамаском, ускладнивши зусилля щодо розподілу допомоги жертвам громадянської війни

Про це Reuters повідомили три високопоставлені дипломати ЄС, передає Depo.ua.

Так, із початку конфлікту в Сирії в 2011 році ЄС використовував ліванську столицю, найближче велике місто, як свою дипломатичну базу, закривши більшість посольств у Дамаску на знак протесту проти розправи Асада з опозицією.

Однак спеціальний дозвіл на використання багаторазових сирійських віз для доступу до Дамаска був скасований на початку січня без пояснення з боку сирійського уряду, повідомили дипломати ЄС, а це означає, що персонал повинен подавати заявки на одноразові візи щоразу, коли вони хочуть подорожувати.

Дипломати ЄС, які говорили на умовах анонімності, сказали, що вважають, що це спроба змусити європейські уряди і блок знову відкрити посольства в Дамаску, оскільки сирійська армія, підтримана російськими і іранськими військами, повертає контроль над більшістю країни.

"Це серйозна проблема для гуманітарної допомоги ЄС, - сказав один дипломат ЄС. - Це захід, який вражає дипломатів і співробітників європейських урядових посольств і інституції Європейського Союзу".

Нагадаємо, після понад семи років руйнівної війни із залучення іноземних держав Європейська комісія виділила майже 800 мільйонів євро на продукти харчування, ліки та притулок для сирійців всередині країни.

В Єврокомісії наразі не оцінюють вплив багатовізової заборони, але кажуть, що роблять "все від нас залежне, щоб вжити відповідних заходів для мінімізації будь-якого впливу на надання гуманітарної допомоги ЄС всередині Сирії".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Сирія