Прем'єр Польщі ініціює вотум довіри до себе

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький ініціює голосування за довіру до уряду, щоб забезпечити мандат на свої реформи перед самітом лідерів Європейського Союзу цього тижня

Моравецький хоче, щоб Сейм відповів на запитання, чи пропонована ним програма реформ має бути продовжена, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Націоналістичну і євроскептичну партію "Право і справедливість" (PiS) Моравецького у ЄС звинувачують у підриві верховенства права через суперечливу судову реформу і тиск на ЗМІ.

"Пройшло три роки після того, як PiS прийшов до влади, і ми побачили вирішальну зміну у розгляді економічної і соціальної політики в Польщі", - заявив Моравецький парламентарям.

PiS є дедалі більше ізольованою в ЄС через звинувачення в країні та за кордоном у схильності до авторитаризму, зазначає агентство.

За останні місяці стався корупційний скандал з фінансовим регулятором, а також гнів серед деяких виборців викликало рішення влади відсвяткувати століття незалежності Польщі разом з ультраправими групами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна