"Пожежний випадок" у російських шпигунів: Чому в Кремлі заговорили про "революцію в Молдові"

"Проспавши" цілий масив критично важливих для Кремля подій, російські розвідники зайнялись літературними вимислами про "печеньки Держдепу у Молдові". Вимисли ці, втім, можуть завдати реальної шкоди проросійським політикам у Кишиневі

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
"Пожежний випадок" у російських шпигунів…

Недавня заява директора Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна про те, що США реалізують в Молдові "революційний сценарій", виглядала трохи дивною.

Кілька днів тому цей російський посадовець повідомив, що Вашингтон "продовжує безцеремонно втручатися у внутрішні справи дружніх Москві держав по периметру російських кордонів". Здійснюючи, зокрема, "грубі спроби вплинути на поствиборну ситуацію" в Білорусі та Киргизстані. І тепер підступний Держдеп нібито дав розпорядження посольству в Кишиневі готувати опозицію до масових акцій протесту – в разі, якщо на виборах переможе хто завгодно, окрім російської маріонетки - чинного президента Молдови Ігоря Додона. "Є інформація про підготовку до виїзду в Молдову групи американських фахівців з "кольорових революцій" зі зрозумілими завданнями", - наганяв жаху на земляків та молдаван директор СЗР.

І в той момент могло здатися, що у Молдові і справді запахло смаленим, чинний глава держави готується до швидкісного трансферу за маршрутом "Кишинів-Ростов", а в Кремлі намагаються його переконати "не здавати Вітчизну без бою".

Але минуло декілька днів – і у світ виходить інтерв'ю вже самого президента Молдови Додона російським ЗМІ. В якому майбутня жертва "кольорової революції" в дуже делікатних термінах намагається пояснити товаришам із російської розвідки, що вони, м'яко кажучи, помиляються.

Себто Додон, звичайно, стверджує, що силові структури країни перебувають в готовності на випадок "спроб дестабілізації після майбутніх президентських виборів". Але при тому жодних планів втручання з боку Євросоюзу, США і навіть Росії в Молдові категорично не спостерігають.

При тому президент Молдови явно намагається балансувати між збереженням адекватного політичного обличчя та спробами заспокоїти московських товаришів.

Зокрема, він стверджує, що Кишинів мав "хороші" дискусії з усіма ключовими геополітичними гравцями в регіоні. І що громадяни мають право на мирний протест, але влада зробить все можливе, "щоб це не переросло в якусь дестабілізацію". Додаючи, що курівництво Молдови готове до будь-якого "пожежного випадку".

І після цих пасажів Додона стає зрозуміло – "пожежний випадок" настав. Тільки не в президента Молдови, а в російських розвідників. Які нічим не допомогли своєму керівництву у ситуації з Білоруссю, тривіально "проспали" революцію в Киргизстані, і, скоріше за все, не змогли попередити Кремль стосовно початку азербайджанського наступу в Нагорному Карабаху.

І, проваливши свою безпосередню роботу, тепер займаються політологічними спекуляціями стосовно того, де ще трапиться якась "кольорова революція".

Не силячись подумати, що подібні заяви примушують відверто промосковського політика виглядати ще й відвертим ідіотом. Якому божевільні заяви Наришкіна його суперники в Молдові нагадають до 1 листопада, коли відбудуться вибори, іще сотню разів.  

І чи підтримає якийсь гіпотетичний Держдеп протести прихильників, наприклад, прозахідної Майї Санду в разі її програшу на "брудних" виборах – це питання вкрай неоднозначне. А от той факт, що російський посадовець наперед знівелював як результати виборів у Молдові, так і ймовірні протести після них, назвавши все це "технологією Держдепу", скоріше за все, обурить адекватних громадян Молдови незалежно від їхньої політичної орієнтації.

Складається враження, що звикнувши розповідати вигадані історії про "попереджені теракти" і "розкриті змови" у Росії, Наришкін не врахував того факту, що у випадку з Молдовою він працює на іншу аудиторію. Яка більше вірить власним очам, а не словам "людини в погонах" – тим паче, якщо людина говорить відверту нісенітницю. Якої навіть такий специфічний персонаж як Додон, схоже, соромиться. Залишається сподіватися, що громадяни Молдови цієї неділі зуміють зробити правильний вибір – і, в разі потреби, захистити його. Як би все це не називали російські шпигуни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme