Повернення Ірану на глобальний нафтовий ринок обвалить ціну на "чорне золото"

Світові ціни на нафту знижуються на тлі досягнення домовленості щодо іранської ядерної програми - за барель Brent дають $55

Повернення Ірану на глобальний нафтовий…

"Шістка" може скасувати санкції, в тому числі нафтове ембарго вже цього року, що означає зростання пропозиції на ринку в мільйон барелів щодня. Повноцінне повернення Ірану на нафтовий ринок призведе до обвалу тож низьких цін і різкого зростання конкуренції, констатують експерти, передає depo.ua з посиланням на "Газету.ru".

На думку експертів, опитаних виданням, Іран вийде на ринок з новими обсягами і напевно буде демпінгувати для пошуку покупців.

З поверненням Ірану серйозно загостриться ситуація для решти світових нафтовиробників, і в першу чергу для Росії, вже зараз страждає від рекордно низьких цін на нафту.

"Досанкційний обсяг в 2,5 млн барелів на добу - це дуже багато навіть для глобального ринку. В результаті під тиском опиниться частка нафтовидобутку в Росії, Азербайджані, Туркменії і Казахстані. Конкурувати з іранською змушена буде вся нафта Каспійського трубопровідного консорціуму і родовища Кашаган. Розпочнеться цінова війна на вибування, тому виробникам вже зараз потрібно думати про диверсифікацію і про оптимізацію логістики", - розповів головний редактор Thomson Reuters по товарних ринках Олександр Єршов. На думку експерта, допомогти нафтовиробникам зможе Китай, що активно нарощує споживання, проте вже сьогодні він найбільший імпортер іранської нафти.

А Європа, за словами спостерігачів, отримає альтернативного Росії постачальника енергоресурсів. До ембарго іранський імпорт нафти в Італію, Іспанію і Грецію становив 13-15%.

Іран також найбільший виробник газу, і в перспективі він складе Росії конкуренцію і на цьому ринку, відзначив Єршов.

Саме повноцінне повернення Ірану на нафтовий ринок, а зовсім не примирення Тегерану з Вашингтоном і Брюсселем і потенційне закриття і так не надто відкритого ринку Ірану для Москви може боляче вдарити по економічних інтересах Росії. Щорічний товарообіг Москви і Тегерана складає менше $ 1 млрд, а товарообіг між Іраном і США в умовах санкцій спостерігачі оцінюють в $ 5 млрд (офіційної статистики не ведеться).

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme