Посол США різко відповів на заяву німецького міністра про американських шпигунів

Посол США в Берліні різко розкритикував міністра економіки Німеччини Петера Альтмаєра за пропозицію провести паралель між китайським і американським шпигунством
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Скандал розгорівся через рішення Німеччини не забороняти китайському технологічному гігантові Huawei брати участь у розбудові мережі 5G в країні.

"Немає морального еквіваленту між Китаєм та Сполученими Штатами, і кожен, хто припускає це, ігнорує історію", – сказав посол США Річард Гренелл.

Посол Гренелл сказав, що прирівнювання дій уряду США до дій Комуністичної партії Китаю є "образою тисяч американських військовослужбовців, які допомагають забезпечити безпеку Німеччини, і мільйонів американців, прихильних до сильного західного альянсу".

Нагадаємо, уряд США закликає західних союзників заборонити Huawei брати участь у торгах за контрактами 5G, стверджуючи, що фірма дуже близька до китайської Комуністичної партії і китайських спецслужб.

Під час теледебатів у неділю Петер Альтмаєр нагадав про скандал 2013 року навколо стеження США за союзниками по НАТО через Агентство національної безпеки. З'ясувалося, що АНБ навіть шпигувало за канцлеркою Ангелою Меркель. Альтмаєр зазначив, що "Німеччина досі жодним чином не бойкотувала" США, незважаючи на скандал з АНБ.

"США також вимагають від своїх компаній, щоб вони передавали певну інформацію, необхідну для боротьби з тероризмом", – сказав він.

Китай є найбільшим торговим партнером Німеччини, проте представники німецької розвідки також порадили уряду Меркель заборонити Huawei розгортання 5G в Німеччині.

Довідка: 16 травня президент США Дональд Трамп підписав указ, яким заборонив американським компаніям використовувати телекомунікаційне устаткування від постачальників, яких адміністрація розглядає як загрозу національній безпеці.

21 травня США тимчасово дозволили Huawei відновити роботу на території країни.

22 травня глава китайського МЗС Ван І заявив, що дії американської сторони проти компанії Huawei є "типовою економічної цькуванням".

12 червня Huawei переніс запуск власного продукту через санкції США.

29 червня президент США Дональд Трамп пообіцяв китайському лідеру Сі Цзіньпіну розблокувати поставки американських фірм для Huawei.

30 червня у Білому домі заявили, що рішення Трампа по Huawei не є амністією компанії.

Попри санкції США за підсумками першого півріччя 2019 року доходи Huawei зросли на чверть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme