Посадку літака Ryanair в Білорусі розслідуватиме Міжнародна організація цивільної авіації

Міністр транспорту Ірландії Іамон Райан повідомив, що Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) вирішила провести розслідування примусової посадки літака Ryanair в Білорусі

Журналіст відділу новин
Посадку літака Ryanair в Білорусі розслі…
Фото: TUT.by

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сайт уряду Ірландії.

Зазначається, що до проведення такого розслідування закликали міністри Ірландії, Польщі та Литви.

Розслідування має з'ясувати, зокрема, чи були в цьому інциденті порушені які-небудь норми міжнародного права або встановлені норми й практики цивільної авіації.

"Ми повністю підтримуємо рішення ІКАО провести прозоре та незалежне розслідування інциденту в Білорусі та вітаємо підтримку наших міжнародних колег у забезпеченні цього. Ці неприйнятні дії (влади Білорусі, – ред.) були нападом на європейську авіаційну безпеку і поставили під загрозу життя пасажирів і членів екіпажу, коли вони подорожували між двома столицями ЄС", – зазначив Райан.

Уточнюється, що в засіданні ІКАО брали участь представники 63 країн, в тому числі Білорусі.

Проміжний звіт щодо розслідування організація має підготувати до 25 червня.

Нагадаємо, дещо раніше Верховна Рада оприлюднила текст проекту постанови про звернення до світових лідерів та організацій визнати режим Олександра Лукашенка загрозливим для міжнародної безпеки.

Довідка: 23 травня в Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса.

Відомо, що літак раптово подав сигнал лиха і змінив курс. Причиною екстреної посадки став нібито сигнал про замінування, однак після посадки вибухових пристроїв у літаку не знайшли.

Згодом з'ясувалося, що літаком, який екстрено сів у Мінську нібито через замінування, летів білоруський опозиціонер, засновник і колишній головний редактор Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його затримали білоруські силовики.

Лідери європейської та світової демократії засудили екстрену посадку літака Ryanair у Мінську з подальшим затриманням Протасевича. 

Голови комітетів з міжнародних відносин в законодавчих органах восьми країн у спільній заяві закликали Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) провести розслідування інциденту, а до того заборонити всі польоти над Білоруссю. 

Генеральний директор авіакомпанії Ryanair Майкл ОʼЛірі заявив, що вимушена переадресація рейсу в Білорусь є  "спонсорованим державою піратством". 

24 травня лідери країн Європейського Союзу на саміті узгодили першу офіційну відповідь на терористичний акт білоруського режиму Олександра Лукашенка щодо пасажирського літака.

Усі 27 лідерів країн-членів ЄС ухвалили рішення про заборону усім авіакомпаніям ЄС на польоти над територією Білорусі. Також очільники країни ЄС домовилися ввести чергові секторальні санкції щодо тих, хто є причетним до цього терористичного акту.

Згодом у мережу виклали відео із Протасевичем, де він говорить, нібито з ним все добре, і він дає свідчення білоруським правоохоронцям.

За словами батьків Протасевича, це відео, ймовірно було записане під тиском.

26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю. Тепер повернутися в Україну наші громадяни можуть лише наземним транспортом.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що влада Білорусі в межах ситуації з літаком Ryanair і затриманням білоруського опозиціонера, засновника й колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, перетнула чергову "червону лінію" у ставленні не лише до своїх громадян, але і до громадян інших країн та до міжнародного права.

Читайте також: Загрожує смертна кара: Хто такий Роман Протасевич, якого затримали у Мінську

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme