Польща розкритикувала Білий дім за непослідовність щодо "Північного потоку-2"

Відмова адміністріції президента США Джо Байдена від санкцій проти причетних до будівництва "Північного потоку-2" послаблює можливість впливати на нього, а його завершення зашкодить Європі
 

Журналіст стрічки новин

Про це заявив голова офісу міжнародної політики президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

"Це послаблює можливість впливу на майбутнє цього проєкту, і в цьому полягає непослідовність. Я переконаний, що у тривалій перспективі завершення Nord Stream-2 шкодитиме Європі, євроатлантичним відносинам і принесе наслідки, які зараз ще можна зупинити", – зазначив він.

Також Щерський не погодився, що певне пом’якшення позиції Білого дому призведе до діалогу, внаслідок якого буде змінено профіль експлуатації цього газопроводу.

Нагадаємо, 19 травня Німеччина заявила, що США відмовляться від санкцій проти керівництва "Північного потоку-2".

20 травня президент Володимир Зеленський заявив, що скасування санкцій США проти "Північного потоку-2" стане особистим програшем для американського лідера Джо Байдена.

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може  завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme