Польща готова до припинення транзиту російського газу через Україну

У Польщі підготувалися до можливих ризиків припинення постачання газу в ЄС з Росії територією України з 1 січня 2020 року

Про це повідомила польська нафтогазова компанія (PGNiG), передає Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

 

Компанія PGNiG нагадала, що в 2019 році споживання газу у Польщі складе приблизно 19 млрд кубометрів, з яких 4 мільярди - з внутрішнього видобутку, 9 мільярдів - придбані у Росії, 3,5 мільярди – придбані в Європейському Союзі, а також 2,5 млрд кубометрів придбаного скрапленого природного газу.

"Від 1 січня 2020 року можливий ризик припинення транзиту російського газу до ЄС територією України з приводу завершення транзитного договору на перекачування газу та непідписання нового. У такій ситуації вітчизняний видобуток, запаси у сховищах та можливості імпорту, зокрема з Білорусі, дають загалом 25,6 млрд кубометрів газу на рік, при споживанні 19 мільярдів блакитного палива", – зауважили в PGNiG.

Черговим етапом появи ризику польський концерн назвав 18 травня 2020 року, коли закінчується контракт між Ґазпромом та компанією EuRoPol GAZ (яка є інвестором та власником польського відрізка транзитного газогону Ямал-Європа) на транзит російського газу до Західної Європи. У випадку зупинки постачання з ямальського газогону та реверсу з Німеччини, можливості імпорту будуть на рівні 33,1 млрд кубометрів газу на рік, - вважають в PGNiG. Цей об’єм складатимуть постачання російського газу через Білорусь та Україну, термінал зрідженого газу, з ЄС, вітчизняний видобуток та запаси у сховищах.

У випадку одночасної матеріалізації обох цих ризиків – від 1 січня та 18 травня 2020 року, можливості постачання до Польщі іншими шляхами будуть на рівні 28,6 млрд кубометрів газу на рік, – переконані в Польській нафтогазовій компанії.

Нагадаємо, директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко розкрив деталі газових переговорів із Путіним у Парижі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme