Польща знову засудила "Північний потік-2"

Позиція Польщі щодо будівництва газогону "Північний потік-2" збігається із загальною позицією Європейської Комісії і лишається незмінною. Газова директива повинна розповсюджуватися на всі газогони. Цей проект не повинен бути реалізований

Про це заявив Міністр закордонних справ Республіки Польща Яцек Чапутович під час зустрічі з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Давосі, передає Depo.ua із посиланням на Урядовий портал.

Обговорюючи тему енергетичної безпеки, Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність за спільні зусилля та чітку позицію Польщі у протидії будівництву "Північного потоку-2".

"З нетерпінням чекаю плідної співпраці наших польських партнерів з румунським головуванням Ради ЄС з метою завершення процедур ухвалення газової директиви стосовно розширення застосування її вимог до підводних газогонів", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона додала, що серед країн ЄС, які відстоюють позицію щодо необхідності швидкого затвердження державами-членами ЄС поправок до "газової" директиви, Польща відіграє активну роль.

Польський Міністр підкреслив, що Польща вбачає у "Північному потоку-2" істотну загрозу для миру і безпеки європейського континенту не лише з точки зору поглиблення залежності країн Європи від російських енергоносіїв, а й перспектив ескалації агресії РФ стосовно України. Міністр Я.Чапутович зазначив, що коли транзит російського газу через територію України буде припинено, вона втратить і прибутки, і певну захищеність від розширеної агресії з боку РФ.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на подальшу координацію дій щодо протидії будівництву "Північного потоку-2".

Віце-прем'єр-міністр також подякувала за чітку позицію офіційної Варшави на всіх міжнародних платформах щодо відновлення територіальної цілісності України, а також посилення санкцій проти Російської Федерації.

Вона зазначила, що Україна розраховує на подальшу підтримку Польщі у питанні негайного звільнення політичних в'язнів і військовополонених моряків, незаконно затриманих Російською Федерацією.

Сторони обговорили питання співробітництва в рамках ініціативи Східного партнерства. Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила той факт, що в нещодавно оприлюдненій програмі Румунського головування в Раді ЄС міститься акцент на важливості СхП. На думку Віце-прем'єр-міністра, спеціальну увагу варто приділити конкретним відповідям ЄС щодо європейських прагнень тих учасників, які мають Угоди про асоціацію з ЄС (Грузія, Молдова, Україна).

Серед інших пріоритетів України в рамках СхП – секторальна інтеграція, безпекова сфера та боротьба з дезінформацією.

"Ми зацікавлені в тому, щоб у рамках 10-ліття СхП було надано новий імпульс розвитку цієї ініціативи", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У контексті євроатлантичних прагнень України важливою є активна взаємодія між нашою Україною та Польщею в рамках Комісії Україна-НАТО.

Нагадаємо, на початку січня МЗС Польщі заявило, що "Північний потік-2" загрожує безпеці України і нівелює санкції проти Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme