Політична криза в Іспанії: Відсутність постійного уряду призведе до штрафів ЄС

Відсутність постійного уряду в Іспанії негативно позначиться на темпах економічного зростання країни, а це призведе до штрафів Європейським Союзом

Про це заявив в.о. міністра економіки Луїс де Гіндос, передає depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

"Зараз (економіка - ред.) зростає більш високими темпами, ніж очікувалося. Але з'являються сигнали уповільнення, які стануть очевидними вже в четвертому кварталі", - заявив де Гіндос. Індикаторами, за його словами, є "падіння попиту на кредити", це означає, "що відбувається уповільнення", що в свою чергу призведе до "гальмування інвестицій".

Де Гіндос також заявив, що виконати плани по скороченню дефіциту бюджету до 4,6% ВВП "буде можливо за умови, якщо вдасться прийняти до 15 жовтня закон про реформу податку на прибуток організацій". Це дозволить зібрати для держбюджету додаткові шість мільярдів євро. 

Де Гіндос визнав, що в 2017 році - на який, швидше за все, буде продовжений бюджет 2016 року - "не вдасться виконати мету щодо зниження дефіциту до 3,1% ВВП", що може призвести до штрафу з боку ЄС щодо Іспанії в розмірі 6 мільярдів євро.

Відсутність постійного уряду заважає Іспанії прийняти бюджет на 2017 рік, який міг би дозволити виконати вимогу ЄК щодо скорочення дефіциту бюджету. До 15 жовтня уряд в.о. прем'єра Маріано Рахоя має представити план за видатками та доходами держбюджету на 2017 рік, де повинні бути враховані заходи, які взяла на себе зобов'язання вжити Іспанія, щоб знизити дефіцит бюджету відповідно до вимог ЄС. Якщо цього не буде зроблено, Іспанію може чекати штраф в розмірі 0,5% ВВП (5 мільярдів євро). Крім того, до цієї суми слід додати ще 1,1 мільярда євро із структурних фондів, які будуть заморожені. Однак Єврокомісія раніше заявила, що бюджет на 2016 рік в умовах політичної кризи в Іспанії може бути продовжений і на 2017 рік.

Єврокомісія 27 липня по підсумками наради єврокомісарів рекомендувала Раді ЄС узгодити нові програми коригування бюджету для Іспанії та Португалії. Іспанія повинна була довести дефіцит бюджету до рівня нижче 3% ВВП в 2016 році, тепер запропоновано збільшити термін на два роки.

Нагадаємо, попередні парламентські вибори відбулися в Іспанії у грудні 2015 року. Тоді також жодна з партій не набрала абсолютної більшості у парламенті, а переговори між партіями так і не призвели до формування коаліції і уряду.

27 квітня король Іспанії Філіп VI був змушений розпустити парламент і призначити нові вибори.

Наприкінці червня у Іспанії відбулися дострокові парламентські вибори, перемогу на яких здобула Консервативна Народна партія на чолі з в.о. прем’єр-міністра Маріано Рахоєм.

29 липня Король Іспанії доручив сформувати уряд для того, щоб закінчити семимісячну політичну кризу, яка триває в країні після останніх парламентських виборів.

2 серпня в.о. прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахой допустив проведення нових парламентських виборів в країні - вже третіх з грудня минулого року.

2 вересня іспанський парламент у другому турі голосування не проголосував за Маріано Рахоя на посаді прем'єр-міністра країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme