Чому потрібно боятися своїх?

Для того щоб почати нормально жити, нам не потрібно проводити п'ятдесят реформ. Нам всього лише треба вирішити п'ять проблем

Чому потрібно боятися своїх?…

Ще кілька місяців тому головними викликами були війна з Росією і дві глобальні проблеми, які випливають із путінської агресії : як не замерзнути взимку і одночасно мінімізувати вплив економічної кризи, наочним символом чого стало різке падіння гривні. Відтоді всі три ці загрози набули ще більшої актуальності. Війна, незважаючи на досягнуті в Мінську угоди про перемир'я, продовжується, і з кожним днем небезпека її переходу в гарячу фазу тільки лише зростає, щоправда, в даному випадку більш переважає зовнішній фактор над внутрішнім, пише «Деловая столица».

А ось до газового тиску Кремль підключив вугільний шантаж, який знайшов благодатний грунт серед різних ділків всередині самої України. В стабілізації валютного курсу також не зацікавлені занадто багато суто внутрішніх гравців, що в умовах найчастіше неадекватних дій керівництва Нацбанку примножує проблему в рази. Втім, тепер до вищеописаних глобальних загроз для безпеки країни додалися ще два найважливіших питання - фактична відсутність в Україні зміни еліт і практична реанімація схем Януковича в нашій судовій системі. І кивати за це на Путіна вже не доводиться, оскільки гідна відповідь на обидва виклики цілком залежить від суто внутрішньоукраїнської політичної волі.

Причиною поразки Помаранчевої революції в 2005 року став не стільки розлад у «помаранчевій» команді (зрештою, правом вирішувати, хто правий, а хто винен, наділені громадяни за допомогою голосування на виборах, що згодом і сталося), скільки рішення Ющенка «зрозуміти і пробачити », прийняте щодо своїх колишніх опонентів на виборах-2004, нахабні дії яких і привели до« помаранчевого »Майдану. Для підтримки «регіоналами» своєї кандидатури Єханурова в прем'єри 22 вересня 2005 року між Ющенком і Януковичем був підписаний пріснопам'ятний меморандум про взаєморозуміння, що дозволило законсервувати політеліту часів президентства Кучми і в верхах, і в низах, яка не понесла ніякої відповідальності. «Конструктивний діалог» включав в себе насамперед поширення депутатської недоторканності на народних обранців у всіх місцевих радах під приводом «недопущення політичних репресій проти опозиції».

Таким чином, натовпи чиновників на місцях, які провинилися під час президентської кампанії і ховаються від закону за кордоном, спокійно повернулися в свої насиджені роками крісла і затишні кабінети, після чого в атмосфері вседозволеності з новими силами стали готувати святкування узурпації влади і цілковитого свавілля.

Щоб зупинити знахабнілу псевдоеліту, народу довелося переходити до відкритого опору спочатку в окремих Врадіївках, а потім за допомогою загальної Революції гідності, пожертвувавши при цьому Небесними сотнями. Однак фатальна помилка «зрозуміти і пробачити» призвела до ще одного, більш вагомого негативу - предтечу хвилі сепаратизму 2014 року, яку вміло спровокував на Донбасі Кремль, варто шукати в сіверськодонецьких подіях 10-річної давності, за що ніхто з представників законсервованого досі політбомонду не поніс ніякої відповідальності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme