План порятунку Америки: Байден представив антикризову програму на $1,9 трлн

Обраний президент США Джо Байден представив всій план допомоги американській економіці в умовах пандемії коронавірусу, загальною вартістю 1,9 трильйона доларів

З відповідною заявою Байден виступив в четвер увечері в Вілмінгтоні, штат Делавер, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Стратегія Байдена, що отримала назву "План порятунку Америки", спрямована на прискорення процесу вакцинації, пожвавлення економіки і відкриття шкіл.

Байден обґрунтував свої пропозиції щодо стимулювання економіки, заявивши, що Сполучені Штати потребують термінової допомоги у зв'язку з пандемією COVID-19, а вигоди, які будуть отримані в результаті реалізації плану "набагато перевершать витрати".

"Ці інвестиції повернуться у вигляді нових робочих місць..., що запобігатиме довгостроковому економічному збитку, а вигоди набагато перевершать витрати. В цей кризовий момент ... ми не можемо дозволити собі сидіти, склавши руки", - сказав Байден.

Подробиці плану були опубліковані представниками перехідної команди Байдена - Гарріс напередодні виступу обраного президента. У заяві зазначається, що план послужить як трамплін для відновлення американської економіки після того, як пандемію коронавірусу вдасться взяти під контроль.

Понад 400 мільярдів доларів будуть витрачені на вакцинацію, проведення тестів, появу нових робочих місць у сфері громадської охорони здоров'я, відкриття шкіл та виплату відпускних за сімейними обставинами, а також на створення інфраструктури, яка дозволить здійснити введення 100 мільйонів доз вакцини за перші 100 днів президентства Байдена.

Частина американців, які відповідають певним критеріям, отримають додатково 1400 доларів у вигляді прямих виплат. Люди, що залишилися без роботи, будуть щотижня отримувати федеральну допомогу з безробіття в розмірі 400 доларів аж до вересня 2021 року.

План Байдена також передбачає продовження до вересня мораторію на виселення людей з житла, що орендується і вилучень банками майна, закладеного під іпотечні кредити.

Рівень мінімальної заробітної плати на федеральному рівні буде збільшено з нинішніх 7,25 доларів на годину до 15 доларів на годину.

Відомства і компанії в сфері громадського транспорту отримають допомогу в розмірі 20 мільярдів доларів, також будуть запропоновані гранти і позики малому бізнесу.

Нагадаємо, 20 січня у США відбудеться інавгурація новообраного президента Джо Байдена. Попри коронавірусні обмеження, країна таки готується влаштувати все на найвищому рівні – навіть буде змінено формат цієї події

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme