Після вбивства чеченця з Німеччини виїхав офіцер ГРУ, – ЗМІ

Одним із російських дипломатів, висланих з Німеччини після вбивства Зелімхана Хангошвілі, є заступником головного військового аташе, офіцером ГРУ Євгеном Суцьким

Про це йдеться в спільному розслідуванні німецького таблоїду Bild і міжнародної групи Bellingcat, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Ім’я другого висланого російського дипломата поки не повідомлялося. Про те, що обидва росіянина можуть працювати на ГРУ, раніше писали Suddeutsche Zeitung і Der Spiegel.

Спецслужби Німеччини вели спостереження за Суцьким упродовж 2019 року. За даними авторів розслідування, він міг вербувати німецьких політиків для просування інтересів російського газопроводу "Північний потік-2".

Політичний редактор Bild Юліан Рьопке опублікував фотографії Суцького. На одній із них, як стверджує Рьопке, офіцер ГРУ навчає дітей дипломатів у школі при російському посольстві в Берліні. Як зазначив журналіст, після висилки дипломатів з сайту посольства зникло повідомлення про майбутню лекцію Суцького.

Євген Суцький народився в 1984 році в місті Гуково в Ростовській області (це впритул до кордону з Україною). У 2005 році він вступив до Гірничого університету в Москві, в 2008-му перейшов в академію російської військової служби. У 2017 році він разом із дружиною, яку також підозрюють у співпраці з російською розвідкою, і двома дітьми переїхав до Берліна. Там він працював заступником головного військового аташе в російському посольстві.

23 серпня в Берліні був убитий Зелімхан Хангошвілі. Під час другої чеченської війни він командував одним із підрозділів сепаратистів, які воювали проти російських військ.

Влада ФРН підозрює у вбивстві громадянина Росії, МЗС Німеччини повідомило про висилку двох російських дипломатів. Росія відповіла дзеркально.

Згідно з даними розслідування Bellingcat, Der Spiegel і російського сайту The Insider, росіянин, заарештований у Німеччині за звинуваченням у вбивстві Хангошвілі, раніше служив у загоні спецпризначення ФСБ "Вимпел" і брав участь у кількох замовних вбивствах. Розслідувачі ідентифікували його як Вадима Красикова.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін на пресконференції після "нормандського саміту" заявив, що Москва подавала запит на екстрадицію громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі, але не отримала відповіді на нього.

В уряді Німеччини в свою чергу заявили, що не мають інформації про те, що Росія робила запит про екстрадицію колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, убитого в Берліні в серпні. 

4 грудня стало відомо, що Німеччина вирішила двох вислати російських дипломатів, оскільки РФ не сприяла розслідуванню вбивства громадянина Грузії у Берліні. 

Довідка: 24 серпня в центрі Берліна вбили громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі. Він був застрелений із пістолета з глушником чоловіком у перуці. Поліція затримала за підозрою у вбивстві 49-річного росіянина

30 серпня журналісти заявили, що знайшли докази причетності спецслужб Росії до вбивства чеченського польового командира в Берліні. За даними розслідування "Шпігеля" і Bellingcat, підозрюваний в’їхав на територію Євросоюзу за новим паспортом, виданим в липні 2019 року. Журналістам не вдалося виявити людини з ім’ям, прізвищем і датою народження, зазначеними в паспорті, у жодній із російських баз даних, що дозволило їм припустити, що документ – підроблений.

У тому числі його немає в базі даних системи "Роспаспорт", що повинно було призвести до його затримання на кордоні. Розслідувачі допускають, що паспорт могли видалити з бази, що може вказувати на зв’язок підозрюваного у вбивстві зі спецслужбами Росії.

Розслідувачі називають ім’я, яке використовував підозрюваний – Вадим Андрійович Соколов.

У німецькому урядi заявили, що бачили повідомлення про те, що підозрюваний у вбивстві в серці Берліна, можливо, мав зв'язки з російською розвідкою, але не коментують цю справу.

Речник Кремля Дмитро Пєсков відкинув твердження про причетність російського уряду до вбивства.

Водночас у Німеччині прокурори заявили про причетність російської розвідки до вбивства Хангошвілі.

Загиблий Зелімхан Хангошвілі воював у другій Чеченські війні в 1999–2002 роках проти російських сил. 2016 року він просив притулку в Німеччині, заявляючи, що втікає від низки замахів на його вбивство. Знайомі Хангошвілі кажуть, що й не сумніваються в замовності вбивства – адже загиблий був командиром бойового загону в Чечні на початку 2000-х років. Дехто критикує владу Німеччини за те, що притулку йому так і не надали.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme