Після Brexit Британія не дотримуватиметься стандартів ЄС, – Джонсон

Після виходу з Європейського Союзу Велика Британія перестане дотримуватися стандартів ЄС у сфері захисту навколишнього середовища, прав трудящих та державних економічних субсидій

Такі висновки можна зробити із окремих тез промови прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона на тему Brexit, з якою він планує виступити перед підприємцями в понеділок, 3 лютого, передає Depo.ua із посиланням на DW.

Очікується, що під час виступу Джонсон розкриє цілі, яких він намагатиметься досягти на майбутніх переговорах про подальший розвиток відносин між Лондоном і Брюсселем.

Згідно з даними інформагентства Bloomberg, Джонсон планує заявити, зокрема, що на переговорах із ЄС він хотів би досягти домовленостей рівня торговельної угоди з Канадою, однак буде готовий задовольнитися більш загальним договором, таким, як і торгова угода з Австралією.

За інформацією джерела агентства, команда Джонсона буде готова залишити переговори і без угоди.

Це означатиме, що торговельні відносини між Британією та ЄС після завершення перехідного періоду наприкінці 2020 року будуть регулюватися загальними правилами Світової організації торгівлі (СОТ), які передбачають наявність митних зборів доти, доки не буде врегульовано питання про їх можливе зниження.

Окрім того, Джонсон вкотре наголосить, що у разі встановлення з ЄС торговельних відносин, подібних тим, що прописані в торговельній угоді з Канадою, Велика Британія не буде визнавати над собою юрисдикцію європейських судів і дотримуватися інших стандартів ЄС, наприклад, в області захисту навколишнього середовища, трудового законодавства, державних субсидій.

Нагадаємо, в ніч на 1 лютого Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу.

Згодом стало відомо, що ЄС відкрив диппредставництво в Лондоні після Brexit.

Також в Європарламенті уточнили зміни у структурі.

Довідка: Угода між ЄС і Британією щодо Brexit передбачає впорядкований вихід Британії з блоку й охоплює права громадян, фінансові питання, перехідний період, протоколи з Ірландії та Північної Ірландії, Кіпру і Гібралтару.

Набуття чинності угоди означає початок перехідного періоду, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Він потрібен для того, щоб громадяни й підприємства мали більше часу для адаптації до нових умов.

Впродовж нього ЄС і Британія мають узгодити нову та справедливу угоду щодо майбутнього партнерства на основі Політичної декларації, яку сторони узгодили в жовтні 2019 року.

Єврокомісія ухвалить широкі попередні рекомендації щодо проведення таких переговорів до 3 лютого, після чого Рада ЄС із загальних справ має затвердити мандат на переговори. Після цього сторони можуть формально розпочати переговорний процес.

Перехідний період може бути продовжено лише один раз на період до одного або двох років, якщо обидві сторони погодяться на це до 1 липня 2020 року.

Читайте також: В Європарламенті розповіли, що змінять у роботі після Brexit

Brexit відбувся: Як британці святкували вихід з Європейського Союзу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme