Підозрюваних у заколоті в Туреччині ґвалтують поліцейськими кийками, - правозахисники

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International має переконливі докази того, що заарештовані у Туреччині учасники заколоту піддаються побиттю, тортурам, включаючи зґвалтування, у офіційних та неофіційних пенітенціарних закладах по країні

Про це йдеться в опублікованому організацією звіті, передає depo.ua.

Amnesty International стверджує, що має достовірні повідомлення, що турецька поліція у Стамбулі та Анкарі по дві доби не дає заарештованим їжі, води, медикаментів, постійно принижує у розмові та лякає. У найгірших випадках заколотників піддають жорстоким побиттям та тортурам, до зґвалтування. Такі висновки організація зробила, поспілкувавшись з десятками адвокатів, лікарів, охоронців тюремних закладів, родичів заколотників та іншими обізнаними людьми.

Amnesty International з'ясувала, що заарештованих утримують не тільки у тюрмах, але й непристосованих для утримання людей місцях – спортзалах, коридорах судів, тощо. Деякі арештанти розповідали своїм адвокатам, що бачили, як високих поліцейських чиновників, яких затримали за організацію заколоту, ґвалтують кийками чи пальцями охоронці.

До високопоставлених військових, за повідомленнями, найгірше ставлення. Один з охоронців, який чергує у спортзалі поліцейського управління у Анкарі, розповів, що бачив одного з заарештованих з слідами сильного побиття та величезною набухлою гематомою на голові. Чоловік не міг сфокусувати зір і врешті решт втратив свідомість. Йому відмовились надавати медичну допомогу, а один з медиків поліції сказав: "Хай помирає. Скажемо, що він сюди приїхав вже мертвим".

Той самий охоронець розповів, що з 650-800 заарештованих, яких утримують у цій спортзалі, щонайменше 300 були сильно побиті – мали гематоми, порізи, поламані кістки. Побитою була навіть заарештована жінка, яку утримували окремо.
Близько 40 людей після побиття навіть не могли ходити.

Крім того організація зауважує, що не до всіх заколотників пускають адвокатів та членів родини, їх досі не поінформовано, які саме їм висуваються звинувачення, таким чином заарештовані не можуть реалізувати своє право на справедливий суд. Захисникам не дають підготуватись до слухань, не дають матеріали справи.

Нагадаємо, що у ніч на 16 липня група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  Під час цих подій загинули 265 людей ще 1154 дістали поранення.

Після придушення заколоту в країні розпочалися "чистки". Під них потрапили: військові (арештували 1500 військових, 99 генералами пред'явлені звинувачення ), поліція (8 тисяч звільнено), Міністерство освіти (звільнено 21 тисячу працівниківзакриють 1669 приватних навчальних закладів), було звільнено 49 тисяч чиновників, а всім іншим чиновникам заборенено виїжджати за кордон. Розпочався тиск на ЗМІ.

В цілому за час "чисток" було звільнено або відсторонено від роботи 58 тисяч людей.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у спробі заколоту звинувачує ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який вже давно живе у США. Він, у свою чергу, звинувачення відкидає. 

Також президент не виключає вірогідності того, що буде введена смертна кара для покарання заколотників. 

21 липня у Туреччині на три місяці був введений надзвичайний стан.

Того ж дня, Туреччина призупинила дію європейської Конвенції з прав людини.

Станом на 24 липня, у Туреччині число заарештованих військових і цивільних осіб склало 13156 чоловік. Серед них - 126 генералів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme