ПЦУ як падіння імперії та війна України з Росією за 72 години

Що світові ЗМІ писали про Україну

На цьому тижні західна преса писала про Україну багато. Переважно це стосувалося створення Української православної церкви, а також військової допомоги США і сценарію війни проти Росії.

Падіння імперії через ПЦУ

Створення незалежної Української православної церкви на Об'єднавчому Соборі 15-го грудня назвали поразкою Росії. Німецька Sueddeutsche Zeitung взагалі прирівняла цю подію за значимістю до падіння імперії. Безперечно, для Росії. Бо Україна в цій історії є переможцем. Втім, на думку німецьких журналістів, Кремль не залишить цей випадок без відповіді. Нею може бути будь-яка відсутність поступок на Донбасі. Також вірогідні церковні конфлікти з кров'ю, влаштувати які для Москви не є проблемою. І такий варіант цілком реальний не тільки з Путіним у Кремлі, але також з його наступником. Бо Росія претендує на роль лідера слов'янського світу і опирається суто на вигадану культурну та духовну перевагу над Заходом. Україна в цьому плані була дуже важлива для РПЦ. Звісно, ПЦУ ще доведеться поборотися і довести, що вона дещо більше за пов'язану з державою конфесію.

Німці також наводять слова експерта і екс-радника Путіна Іларіонова, який передбачив вторгнення в Крим. Тепер, мовляв, цей чолов'яга впевнений, що для Кремля втрата України на релігійному фронті рівноцінна падінню Російської імперії чи СРСР.

У той же час Росія вже здіймає гвалт через буцімто тиск на вірян УПЦ МП - філіалу РПЦ в Україні. Зокрема і через закон, який зобов'язує УПЦ МП перейменуватися в РПЦ (У). Як пише The Economist, Путіну не варто очікувати на співчуття Заходу. Бо Росія першою порушила свободу віросповідання. Видання наводить звіт Держдепу США, в якому йдеться про затримання та ув'язнення на Донбасі і в Криму вірян "Свідків Єгови" разом з іншими релігійними лідерами. І хоча Путін нібито і грається в демократа, говорячи, що "Свідки Єгови" такі ж християни, як і інші, але більше 100 представників цієї течії зіштовхнулися з кримінальним переслідуванням на Росії.

Війна проти Росії та США

Видання Daily Star оприлюднило звіт генерала армії США Філіпа Брідлова для Atlantic Councel стосовно можливого відкритого збройного конфлікту між Росією та Україною, а кажучи простіше - повномасштабної війни.

За словами генерала, за наказом Путіна російська армія здатна мобілізуватися протягом 12 годин. І за 3-5 днів досягти повністю своїх цілей в Україні. Війна триватиме всього 72 години. За словами Брідова, Росія цілком може "пробивати" коридор до Криму, а також вона зацікавлена в окупації Одеси. Також Брідлов вважає, що Росія має достатньо сил, щоб швидко побороти розгорнуті війська США й НАТО і захопити території деяких країн Європи, перш ніж прибуде підкріплення. І союзникам необхідно краще готуватися до відбиття російської атаки.

У той же час, через агресію Росії проти українських кораблів і взяття в полон наших 24 моряків, Держдеп США своїм рішенням гарантував Києву додаткові $10 млн на розбудову ВМС.

Голова МЗС України Павло Клімкін написав статтю в Politico у якій закликав Захід допомогти звільнити українських моряків.

"Своєю останньою атакою Путін продовжує душити Україну. Його кінцева мета - задушити і заглушити нас, побачити, як ми впадемо, щоб він міг повернути нашу країну в нову Російську імперію", - пише міністр. І додає, що поки Україна готується до виборів 2019-го, Путін намагається дестабілізувати ситуацію. Клімкін критикує Путіна за те, що той порушує домовленості і звинувачує в цьому Україну, а також наступає на західні цінності і право, нападаючи на нашу державу.

Видання Newsweek не пропустило слова голови РНБО Олександра Турчинова в інтерв'ю BBC стосовно нового проходу українських військових кораблів, який відбудеться згодом. Журналісти нагадують, що США підтримують Україну в конфлікті з Росією. І попри заяви Лаврова щодо "заклику до терористичного акту" пояснення України стосовно вимушених дій, щоб "не втратити гарячу ділянку повністю" (мова про Азовське море) виглядають логічними.

В той же час у статті Forbes наводиться експертна думка колишнього лейтенанта ВПС США та декана Інституту аерокосмічних досліджень Джорджа Мітчела Девіда Дептула, який вважає, що Росія нову агресію проти України. От тільки більш хитру. І імовірно росіяни можуть напасти на країни Балтії. Спонукає їх до цього, на думку експерта, лінива політика Західної Європи в сфері оборони. Ще в 2019-му році Москва буде здатна посилити свій вплив на Туреччину.

Німецьке видання Deutsche Welle розмірковує над тим, що Росія у сезон свят може вдатися до нової агресії проти України. Там посилаються на слова голови МЗС Росії Сергія Лаврова, який заявив про майбутні провокації України на адмінкордоні з Кримом. Ці слова російського дипломата сприймають виключно як погрози Росії вдатися до силового сценарію. Але німецьке видання підсумовує, що НАТО ретельно відстежує ситуацію в регіоні, особливо в Азовському і Чорному моряїх.

Гроші від МВФ

Financial Times пише про надання Україні $3,9 млрд кредиту МВФ. Автор матеріалу пише, що така допомога прийде на заміну замороженій минулорічній програмі ($17,5 млрд). І вона стала можливою завдяки вдалому впровадженню реформ. Україна отримала допомогу, виконавши умови МВФ - підняла тарифи на газ для населення до ринкового рівня, створила антикорупційний суд і прийняла бюджет на наступний рік. Щорічний приріст ВВП становить 2-3% після обвалу в 16,4% після анексії Криму і початку війни на Донбасі у 2014-му.

Перший заступник глави МВФ Девід Ліптон, якого цитує видання, позитивно оцінив успіхивлади, особливо в досягненні макроекономічної стабільності і зростання.

Але німецька Sueddeutsche Zeitung навпаки критикує МВФ та Україну. Журналісти впевнені в тому, що Київ насправді зволікає з реформами і буде це робити до тих пір, поки Захід буде поблажливим. На думку німців, "корупційна українська система" існує за гроші МВФ. І до реальних реформ не доходить, а олігархи досі сильні. А Вашингтон та Брюсель цю систему підтримують, бо думають, що інакшого виходу просто немає.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна