«Русскій православний мір» хочуть вбивати в голови школярів у дев'ять разів більше

Патріарх Московський і всієї Русі Кирил сподівається, що в 2015 році почнеться процес розширення викладання шкільного курсу «Основи релігійної культури та світської етики» (ОРКСЕ)

«Русскій православний мір» хочуть вбиват…

Таку заяву Кирил зробив на відкритті міжнародних Різдвяних читань в Державному Кремлівському палаці, повідомляє depo.ua з посиланням на INTERFAX.RU.

«До перспектив розширення шкільного курсу ОРКСЕ на інші класи в суспільстві склалося досить консолідоване позитивне ставлення. Підтримку ця ініціатива знайшла й у більшості традиційних релігійних громад Росії», - запевняє патріарх.

Він очікує, що процес розширення курсу почнеться в нинішньому році.
Кирило заявляє, що далі залишати викладання даного курсу тільки в 4-му класі «означало б звести нанівець всі зусилля, зроблені в останні роки Церквою, державою і суспільством, з духовно-морального виховання школярів».

«Хіба можна серйозно говорити не лише про результати освіти, а й про професійну підготовку педагогів стосовно курсу, який триває тільки один навчальний рік, всього 34 навчальних години?» - ставить він питання.

Патріарх нагадав, що концепцією ОРКСЕ, яка підготована ще в 2012 році, передбачено розширення його викладання на 2-й-10-й класи, але з закінченням експерименту з впровадження курсу, визнаного успішним, його розширення «було начебто заморожено».

Курс ОРКСЕ був запроваджений у всіх загальноосвітніх школах Росії 1 вересня 2012 року. Він вивчається впродовж усього 4-го класу з розрахунку одна година на тиждень і складається з шести модулів: «Основи православної культури», «Основи ісламської культури», «Основи іудейської культури», «Основи буддійської культури», «Основи світових релігійних культур», «Основи світської етики». Школярі та їхні батьки мають право вибрати один з них.

Як нагадує depo.ua, раніше РПЦ МП прийняла офіційний документ під назвою «Декларація російської ідентичності», в якому визначила, хто може вважатися російською людиною. У числі іншого, для цього обов'язково бути православним, визнавати православне християнство основою національної духовної культури та «відчувати емоційний зв'язок» з Хрещенням Русі. При цьому жити в Росії, бути її громадянином і мати російських батьків не обов'язково.

Прийняли цей документ на засіданні XVIII Всесвітнього російського народного собору, яке очолив Кирил.

 


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme