ПАРЄ закликає Туреччину відкласти дострокові вибори

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив жорстку заяву через рішення Туреччини провести дострокові вибори в умовах надзвичайного стану

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву комітету.

Моніторинговий комітет (МК) є найвпливовішим із комітетів ПАРЄ, оскільки він оцінює виконання країнами-членами умов їх вступу до складу РЄ.

В ухваленій заяві МК висловлює "найглибше можливе занепокоєння" нещодавнім рішенням турецької влади провести 24 червня дострокові вибори парламенту та президента.

Відтак вибори відбудуться на півтора року раніше, ніж було заплановано. При цьому виборчий процес проходитиме в умовах надзвичайного стану, запровадженого у 2016 році, після невдалої спроби перевороту в країні.

"Неможливо проводити справді демократичні вибори в умовах надзвичайного стану та поточних операцій із безпеки в південно-східній частині Туреччини... Надзвичайний стан із липня 2016 року призвів до непропорційних заходів та неприйнятних обмежень базових свобод, в тому числі свободи вираження поглядів, свободи ЗМІ та свободи зібрань", – йдеться в документі.

Також у Страсбурзі звернули увагу на те, що лише місяць тому парламент Туреччини ухвалив новий закон про вибори, який суттєво змінив виборчі правила (зокрема, дозволив створювати блоки).

У МК нагадали, що зміна правил виборів за такий короткий термін до їх проведення суперечить європейським нормам.

"Також Асамблея із жалем констатує, що 10-відсотковий виборчий бар'єр – найвищий в Європі – не був знижений у зміненому законі, як цього вимагає міжнародне співтовариство, включаючи Асамблею. Цей поріг додатково підриває політичний плюралізм, обмежуючи окремі політичні партії", – йдеться в заяві.

Члени ПАРЄ вважають, що "всі ці фактори становлять серйозну загрозу демократичному характеру виборів. Тому комітет рекомендує турецькій владі відкласти вибори".

Нагадаємо, у Туреччині призначили дострокові президентські і парламентські вибори на 24 червня 2018 року.

23 квітня міністр закордонних справ Туреччини Омер Челік повідомив, що уряди Австрії та Нідерландів забороняють агітаційні кампанії турецьких політиків.

Водночас Ердоган зібрався до Європи з передвиборною кампанією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme