ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Парламент Куби одноголосно схвалив "антикомуністичну" конституцію

Національна асамблея народної влади (парламенту) Куби 22 липня одноголосно схвалила проект нової конституції, що відкриває шлях до подальшого розвитку ринкової економіки і розширює права громадян

Depo.Світ
23 липня 2018 08:31
ФОТО: depo.ua

Глава держави Мігель Діас-Канель після закінчення голосування заявив, що конституційна реформа "посилить згуртованість кубинців навколо революції", передає Depo.ua з посиланням на DW.

Проект нової конституції Куби, що містить 224 статті, вже не ставить за мету побудову комуністичного суспільства. Документ легалізує приватну власність і відкриває шлях до легалізації одностатевих шлюбів. Надалі влада в країні буде розділена між главою держави і главою уряду. З цією метою на Кубі знову вводиться посада прем'єр-міністра.

Правляча на Кубі Комуністична партія вже схвалила проект нової конституції, яка прийде на зміну Основного закону, прийнятому в 1976 році. З 13 серпня - дня народження покійного лідера кубинської революції Фіделя Кастро - і до 15 жовтня цей документ винесуть на всенародне обговорення.

Мігель Діас-Канель закликав співгромадян активно й осмислено обговорити проект нової конституції, який, за його словами, відображає "сьогоднішній день і майбутнє вітчизни". Він наголосив, що кожен кубинець може вільно висловлювати свою думку.

Нагадаємо, 15 липня стало відомо, що комуністичний уряд Куби оголосив про наміри вперше офіційно визнати приватну власність.

17 липня на Кубі почали надавати доступ до мобільного Інтернету невеликій кількості користувачів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ