ПАРЄ затвердила термінові дебати щодо Росії

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) затвердила термінові дебати про роль і місію ПАРЄ, метою яких є ухвалення резолюції та подальше повернення російської делегації в асамблею

ПАРЄ затвердила термінові дебати щодо Ро…

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

Зазначається, що проти включення до порядку денного сесії проведення термінових дебатів про роль і місію ПАРЄ виступив голова української делегації в асамблеї Володимир Ар’єв.

Він наголосив на неприйнятності того факту, що текст доповіді, яку нібито мають "підготувати" депутати, був готовий ще до включення пропозиції у порядок денний.

Втім, коли пропозицію про включення даного питання в порядок денний винесли на голосування її підтримали дві третини депутатів.

Нагадаємо, під час дебатів соціалістка Ліліан Морі Паск'є, а також лідер групи "Об’єднані ліві", нідерландський парламентар Тіні Кокс (якого багато хто вважає головним лобістом інтересів Москви у ПАРЄ) мають запропонувати  колегам "підготувати" доповідь, яка здатна перевернути розподіл повноважень у Раді Європи.

Проект резолюції за авторством Кокса вже готовий і має чітку мету: забрати у ПАРЄ право накладати санкції на Росію.

Водночас постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба застеріг ПАРЄ від "хімічної кастрації" на користь Росії.

Довідка: Серед основних питань порядку денного сесії – розгляд бюджетної кризи у Раді Європи через несплату Росією фінансових внесків. Прибічники Росії до початку сесії підготували нову стратегію, яка має на меті повернути росіян до ПАРЄ.

Відомо, що впливовим прибічником скасування санкцій проти російської делегації у ПАРЄ є генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

У своєму звіті про діяльність, оприлюдненому минулого тижня, він пропонує черговий сценарій з повернення Росії до ПАРЄ, яка вже декілька років не заявляє свою делегацію до Асамблеї та не платить внески до бюджету РЄ через санкції, введені після початку військової агресії проти України та порушення Москвою статуту і принципів Ради Європи і міжнародного права загалом. Внесок Росії становить приблизно 33 млн євро, або 7% від бюджету організації.

Водночас Британія обурена спробою Ягланда протягнути Росію в ПАРЄ.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme