Палеонтологи виявили рештки гігінтського крокодила, який жив 120 млн років тому

Скам'янілі останки найбільшого крокодила, що коли-небудь існували в океанах планети, виявили палеонтологи в осадових покладах в пустелі Тунісу

Згідно з даними, опублікованими в останньому номері журнал Cretaceous Research чудовисько, що мешкало понад 120 млн років тому і назване Machimosaurus rex, сягало 10 метрів в довжину і важило, імовірно, близько трьох тонн, повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

Такі оцінки отримали палеонтологи, порівнявши півтораметровий череп стародавньої рептилії з останками інших видів сімейства крокодиловых (Crocodylidae).

"Вкрай цікаве відкриття було зроблено в районі, ще слабо досліджений палеонтологами", - зазначив експерт Единбурзького університету Стівен Брассет.

На його думку, ця істота полювала на гігантських черепах в прибережних водах.

Водночас, як зазначив журнал National Geographic, крокодили, які мешкали в океанах, поступалися за розмірами прісноводним представникам цього виду, які з'явилися на Землі на 10 млн років пізніше.

Так, прісноводний крокодил Sarcosuchus imperator, що жив близько 110 млн років тому, досягав 12 метрів в довжину і важив, імовірно, 8 тонн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme