Пакистан та Індія підписали важливу угоду щодо кордону

Пакистан та Індія підписали історичний договір про відкриття Картарпурського коридору, який зняв напругу між обома країнами в спірному регіоні Кашмір

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DND.

"У четвер на лінії розмежування в Картарпур Індія і Пакистан підписали історичну угоду про кордон. Вона передбачає відкриття Картарпурського коридору, що, з одного боку, дозволить індійським сикхам здійснювати паломництва до місця народження їх духовного лідера Баба Гуру Нанака, а з другого - суттєво знімає напругу між країнами в спірному прикордонному регіоні Кашмір, де в цьому році майже дійшло до відкритої війни", – йдеться в повідомленні.

Так, відповідно до положень угоди, щодня 5 тисяч паломників-сикхів матимуть право йти через цей коридор.

Зазначається, що договір був підписаний саме напередодні святкувань 550-річчя від народження духовного лідера сикхів. Індія та Пакистан перед тим, як досягти цієї важливої угоди, пройшли через 3 раунди складних переговорів.

Нагадаємо, 5 серпня уряд Індії скасував спеціальний статус штату Джамму та Кашмір, який є єдиним штатом країни, населеним переважно мусульманами.

8 серпня індійська влада затримала понад 500 осіб у північному штаті Джамму і Кашмір, особливий статус якого скасовано, серед них – політпрацівники і лідери активістів.

Пакистан заблокував залізничне сполучення з Індією й заборонив індійські фільми.

10 серпня Пакистан вирішив припинити торгувати з Індією через встановлення прямого контролю Делі над Кашміром.

Довідка: Кашмір був розділений між Індією та Пакистаном від моменту здобуття цими країнами незалежності від Великої Британії у 1947 році. Дві з трьох воєн між двома ядерними державами-сусідами відбулися через питання контролю над спірною територією. Понад 50 тисяч людей загинули в контрольованій Індією частині Кашміру за останні три десятиліття.

Кашмір – єдиний штат Індії, населений переважно мусульманами. Значна частина жителів штату виступає за приєднання до Пакистану. Радикально налаштовані особи постійно поповнюють лави збройних формувань, що намагаються за допомогою насильницьких дій домогтися виходу штату зі складу Індії.

У відповідь індійська влада придушує будь-які прояви сепаратизму, застосовуючи армію та сили безпеки. Наслідком тривалого кривавого протистояння стала загибель десятків тисяч людей, переважно мирних жителів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme