З російським душком: Як Макрон хоче Європу врятувати

Розлога стаття французького президента стосовно потреби захисту європейських цінностей дивовижно співпала у часі з угодою, яка передбачає будівництво російських газовидобувних потужностей за французькі гроші

Журналіст відділу «Світ»
З російським душком: Як Макрон хоче Євро…

Президент Франції вирішив напоумити Європу. Всю і одразу, однією статтею. Достатньо пафосний опус під назвою "Для європейського відродження" був опублікований одразу в 28 країнах ЄС. Починається він просто і скромно: "Громадяни Європи! Я звертаюся до вас безпосередньо не просто в ім'я історії та цінностей, що єднають нас, але й зважаючи на терміновість справи".

Втім, якщо абстрагуватись від притаманного багатьом французьким філософам надмірного пафосу, Макрон говорить на перший погляд цілком правильні й розумні речі.

Про небезпеки, які чигають на Європу, про загрозу популізму та націоналізму. Про Брексіт, який став результатом маніпуляцій і непоінформованості громадян Великої Британії стосовно справжніх наслідків такого кроку. Про Європу, яка є націленим в майбутнє проектом, а не "бездуховним ринком", призначеним виключно для заробляння грошей.

Втім, згадує Макрон в своїй статті і про речі далеко більш практичні. Про те, що європейським державам слід збільшити витрати на оборону і створити свою Раду безпеки. А також про те, що слід заборонити закордонне фінансування європейських політичних партій - оскільки саме за допомогою грошей та різних кібернетичних капостей різні нехороші сусіди намагаються впливати на вибори у європейських демократіях.

Над цією талановито складеною статтею хочеться місцями пустити сльозу - настільки вона правильна, логічна, і водночас надихаюча. Все-таки недаремно чоловік студіював філософію та був помічником Поля Рікера.

А потім око, насолодившись гладкими й округлими пасажами Макрона, якось мимоволі переходить на наступні новини із Франції. Зокрема, про те, що французький концерн Total за $2,5 млрд. викупив 10% російського проекту "Арктик СПГ-2". Цей амбіційний проект передбачає розширення видобутку природного газу в околицях Ямалу, на Гиданському півострові. З наступним його зрідженням - і поставкою всім охочим. Запланована потужність - 18 мільйонів тон зрідженого газу на рік. Передбачено також будівництво флоту танкерів, здатних вивозити газ по Північному морському шляху. А ще Total раніше викупила 20%  схожого проекту "Ямал СПГ".

І всі ці проекти, збудовані на французькі гроші, забезпечуватимуть грошима Володимира Путіна і путінську Росію. Яка потім, в свою чергу, щедро "реекспортуватиме" ці гроші "Національному фронту" Марін Ле Пен і радикальним лідерам "жовтих жилетів", "Альтернативі для Німеччини" й італійським ультраправим - і всій, всій без винятку наволочі, яка не дає збудувати досконалу Європу розважливому політику Еммануелю Макрону. Не кажучи вже про те, що за зароблені від продажу газу гроші Росія може відправляти армію чи найманців до Сирії і до України, до Венесуели і до Лівії.

Можна було би припустити, що французький президент і радий би заблокувати подібну явно шкідливу для Європи угоду - але настільки відданий доктрині про ліберальне керування бізнесом та країною, що просто фізично ніяк не може це зробити. Може й так. Але навіщо тоді було Макрону самому особисто підписувати угоди про співпрацю між Total і російським "Новатеком", який є власником прав на розробку приарктичних родовищ? Французький президент-філософ робив це сам, власноручно минулого року під час Петербурзького економічного форуму. А з російського боку угоду підписував, як всі вже, напевно, здогадалися, Володимир Володимирович Путін.

І от, посприявши вкладенню $2,5 млрд. в розвиток російського газовидобутку, Еммануель Макрон написав розлогу і пафосну статтю про те, як боронити Європу від націоналістів та популістів, і як потрібно вкладати кошти в кіберзахист та нарощувати військові витрати. І про те, що Європа - це не "бездуховний ринок", Макрон теж у своїй статті написав.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme