Від посттравматичного розладу страждали ще стародавні шумери

Три тисячі років тому солдатів мучили такі ж самі проблеми, що й їхніх сучасних колег – багато воїнів Стародавньої Месопотамії страждали від посттравматичного розладу

Від посттравматичного розладу страждали…

Результати дослідження вчених з університетів Раскін та Куїн Мері у Великій Британії опубліковані в журналі Early Science and Medicine, передає «Кот Шредингера».

Найбільше згадок про травми, які пов'язані з війною, виявили у текстах ассирійського періоду (1300-609 роки до н.е.). Саме у цей час війни велися найчастіше, і чоловіче населення держави було зобов'язане воювати кожен третій рік свого життя. Загибель однополчан і постійний ризик власної смерті завдавали воїнам глибоких психологічних травм.

У клинописних джерелах вчені змогли ідентифікувати деякі з характерних симптомів ПТСР: нав'язливі спогади, порушення сну з яскравими нічними кошмарами і коливання настрою. Також стародавні автори згадували про приступи страху, порушеннях пам'яті та депресії.

Ці симптоми месопотамські медики трактували як підступні дії духів ворогів, котрих хворий убив на полі бою. Саме тому для лікування застосовувалися як фармакологічні, так і релігійно-магічні методи, наприклад, вигнання цих самих духів. На жаль, згадок про ефективність такого лікування у клинописних джерелах британські дослідники не знайшли.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні 80% українських військових потребують психологічної реабілітації. Реабілітувати психіку солдатам допомагають тварини.

 

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme