"Осетинська прокладка" для "Л-ДНР": Як Путін тестує життя Росії без SWIFT

Роблячи з Південної Осетії "розрахунковий центр" для підтримуваних Росією сепаратистських анклавів, у Кремлі, скоріше за все, тестували нову модель економіки, яка може в якийсь момент стати єдино можливою для всієї Росії

Журналіст відділу «Світ»
"Осетинська прокладка" для "Л-ДНР": Як П…

Поставши перед потребою довготривалої підтримки сепаратистських анклавів, видертих із території України, Грузії та Молдови, у Кремлі вирішили створити для них якусь подобу "фінансово-банківської системи". Яка повинна була бути абсолютно ніяк не пов'язана з глобальною банківською системою. Оскільки будь-які регулярні платежі з окупованих територій неодмінно привернули б увагу до тих російських банків, які б відважилися їх обслуговувати. При тому немає сумніву, що така увага стала б для них фактично фатальною.

І в Кремлі створили "автономний" банківський механізм для всіх тих територій, які за допомогою російської зброї і російської політики стали "нікдешніми".

Напрочуд вдале розслідування роботи цього механізму провели журналісти The Washington Post

Суть його роботи наступна. Сепаратисти, що "віджали" українські заводи, фабрики та які завгодно іще активи у сфері виробництва чи сервісу, тепер переводять гроші в Південну Осетію, у Міжнародний розрахунковий банк, розміщений на вулиці імені Сталіна. Звідти кошти відправляються електронними переказами в Росію, у інший специфічний "банк", який працює тільки з подібними "токсичними" операціями, переводячи потім гроші на рахунки більш респектабельних установ.

Потім цими грошима оплачуються товари - наприклад, пальне і будматеріали, які транспортуються з Росії до Л-ДНРу. Механізм цей працює і в зворотному напрямку, дозволяючи продавати в Росії експортні товари з сепаратистських територій.

Тільки в нинішньому році через Південну Осетію, за інформацією WP, пройшли подібним шляхом платежі більш ніж на 150 млн доларів. А, наприклад, "Республіканська паливна компанія" - конгломерат з 52 бензоколонок, вочевидь, забраних у попередніх власників, за 7 місяців цього року навіть 5 мільйонів рублів "податків" сплатила.

На перший погляд, все це виглядає як дієвий спосіб виживання за яких завгодно жорстких антиросійських санкцій. Адже якщо ЛДНР і Південна Осетія змогли налагодити "сепаратистський банкінг" - то що завадить зробити те саме Кремлю?

В Росії можуть просто запустити свою "Систему передачі фінансових повідомлень", яка проходить випробування - і відмовитись від SWIFT. А далі жити "за своїми поняттями".

Втім, все зовсім не так просто. По-перше, все-таки потрібно мати "виходи" на глобальну банківську мережу. Для Л-ДНРта Осетії цю роль грають російські банки. Для цілої Росії такі "виходи" знайти буде далеко складніше - масштаби не ті. А якщо хтось і погодиться грати роль "прокладки для Путіна", ризикуючи можливістю колосальних штрафів - то робитиме це не через доброту душевну, і не через вказівку з Кремля - а виключно за відсоток з транзакцій. Великий відсоток.

А про ефективність "південно-осетинської Швейцарії для сепаратистів" говорить той факт, що скільки б мільйонів з мутним походженням не проходило б через осетинську банківську систему, і який би відсоток із них не залишався "за послуги", державний бюджет цього "державного утворення" ще ні разу за всю історію не покривався місцевими прибутками більш ніж на 25 відсотків. А, приміром, минулорічний бюджет складався з російських дотацій на 89.6%. Що, здається, вичерпно характеризує ефективність "автономного банківського хабу для сепаратистів". І дає невтішний прогноз для спроб повторити такий експеримент в масштабах більшої країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme