Окупаційний суд заарештував ще одного кримського татарина

Підконтрольний Росії так званий Ленінський районний суд Севастополя заарештував затриманого 10 травня ФСБ жителя Балаклавського району Енвера Сейтосманова, якого підозрюють в участі в забороненій в Росії і анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір"

Засідання проходило в закритому режимі, Сейтосманов заарештований до 9 липня, повідомляє Depo.ua з посиланням на Крим.Реалії.

За словами адвокат заарештованого Ваграма Шірояна, це рішення буде оскаржене.

Вранці 10 травня в селі Тилове Балаклавського району Севастополя російські силовики провели обшуки, після яких затримали братів Ернес і Енвера Сейтосманових. Пізніше стало відомо, що їх відвезли у відділок ФСБ Росії, одного з них відпустили.

Брати Сейтосманови є близькими родичами засудженого на Росії за севастопольському справі "Хізб ут-Тахрір" Нурі Примова.

У вересні 2017 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону оголосив вирок, згідно з яким севастопольці Ферат Сайфуллаев, Рустем Ваит і Нурі Примов, що проходили у справі "Хізб ут-Тахрір", отримали по 5 років виправної колонії загального режиму.

Захисники заарештованих і засуджених по справі "Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню на Росії.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих терористичними.

Нагадаємо, 23 січня поточного року російські силовики провели масові обшуки в будинках кримських татар в Новому Світі та Старому Кримі. Ісмаїла Рамазанова одразу взяли в кайданки. Йому висунули звинувачення в пропаганді екстремізму.

24 січня активіст "Кримської солідарності" Сервер Мустафаєв повідомив, що російські силовики не тільки побили Рамазанова, а й протримали без їжі й води 40 годин, не надавши медичну допомогу.

16 квітня активісту Ісмаїлу Рамазанову продовжили арешт до 18 травня 2018 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme