Офіційно: ЄС покарав Росію санкціями за атаку України біля Керчі

Європейський союз офіційно запровадив санкції проти росіян за захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року

Брюссель 15 березня оголосив про замороження рахунків і заборону на видачу віз восьми російським посадовцям, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Імена цих росіян додали до списку осіб і компаній, причетних до порушення територіальної цілісності України, дію якого одночасно продовжили ще на шість місяців.

Таким чином санкційний список Європейського союзу за порушення територіальної цілісності України зараз складається зі 171 особи і 44 компаній.

За інформацією "Радіо Свобода", жоден із восьми російських посадовців, проти яких запроваджені обмеження, не обіймає високу посаду. Найбільш впливові фігуранти – начальник "прикордонного управління ФСБ Криму та Севастополя" контр-адмірал Сергій Станкевич, його заступник Андрій Шеїн і командувач військами Південного військового округу Олександр Дворніков.

Також у списку командири двох кораблів, що брали участь у захопленні українських моряків – Олексій Салаєв та Андрій Шипіцин, командир протичовнового корабля "Суздалець" Сергій Щербаков, і два очільники служб пунктів управління ФСБ Росії Руслан Ромашкін та Олексій Шатохін.

За інформацією джерел, під санкції ЄС мав також потрапити високопоставлений російський військовий, заступник керівника прикордонної служби Росії Генадій Медведєв, але включення його до санкційного списку заблокувала Фінляндія.

На запит "Радіо Свобода", у постійному представництві Фінляндії в ЄС відмовилися пояснити ситуацію, зазначивши, що вони "не коментують індивідуальні позиції жодної з країн-членів [Європейського союзу], у тому числі власну".

Нагадаємо, 18 лютого Рада міністрів закордонних справ ЄС схвалила "азовський пакет" санкцій проти Росії.

Як відомо, сума збитків від економічних санкцій проти Росії для російських експортерів станом на кінець 2018-го року склала 6,3 млрд доларів.

Довідка25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

14 лютого ООН офіційно визнала захоплених Росією українських моряків військовополоненими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme