Одяг майбутнього: Вчені створили дешеву світлодіодну тканину

Інженери з Корейського провідного науково-технічного інституту (KAIST) створили волокністооподібні світлодіоди, які можна вшивати або вплітати безпосередньо в саму фабричну тканину

 Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Hi-News.ru.

"Наше дослідження стане відправною точкою в розвитку технології волоконних світловипромінюючих діодів, які в майбутньому стануть одним з основних елементів в фабричної тканини. Ми сподіваємося, що зможемо полегшити і прискорити вихід м'яких носяться дисплеїв на ринок", - говорить професор Чой, керівник наукової групи зі Школи електричної інженерії при KAIST.

Виробництва нових світлодіодних ниток вчені почали з волокна поліетилентерефталату, який вони кілька разів занурили в розчин з провідного органічного полімеру PEDOT: PSS (полі-3,4-етілендіоксітіофен) і полістіролсульфоната, а потім висушували при температурі 130 градусів цельсія протягом 30 хвилин. Після чого матеріал знову помістили в жовтий розчин, але вже з полі-p-феніленвінілеа і органічного полімеру, що формує LED- і OLED-світлодіоди.

Після цього знову висушили отриманий матеріал і, врешті-решт, покрили нитки складом з фториду літію / алюмінію (LiF / Al).

Одяг майбутнього: Вчені створили дешеву світлодіодну тканину - фото 1

Вчені заявляють, що цей процес є більш ефективним способом нанесення світлодіодних матеріалів на маленькі циліндричні структури, в порівнянні з будь-яким методом термообробки. На думку дослідників, ретельний контроль швидкості витягання волокна з розчину дозволяє контролювати товщину осадження аж до сотих тисячних частки нанометра.

Вчені вважають, що їх метод виробництва волоконних світлодіодів може прискорити комерціалізацію дисплеїв, оскільки процес можна автоматизувати і зробити абсолютно недорогим. У цьому випадку налагодити масовий випуск волоконних світлодіодів буде так само просто, як і сьогоднішнє виробництво нейлонового або поліетиленового волокна.

Більше новин світу читайте в рубриці Світ.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme