Одеський НПЗ має намір позбавитися від половини співробітників

На Одеському нафтопереробному заводі почалася процедура скорочення персоналу

Одеський НПЗ має намір позбавитися від п…

Про це йде мова в наказі від 28 липня, підписаному генеральним директором ОНПЗ Марком Епштейном. Документ опублікувало видання OilNews, передає ДеПо.

"У зв'язку зі зміною організації роботи через відсутність сировини на Одеському НПЗ, простою потужностей з 1 жовтня набуде чинності новий штатний розпис, який припускає скорочення персоналу", - говориться в наказі.

Директор поставив перед начальниками управлінь завдання попередити персонал про зміну штатного розпису. Працівників, які підлягають скороченню, необхідно попередити за 2 місяці до скорочення письмово. Також, згідно з формальною нормою наказу, співробітникам, що звільняються, має бути запропонована альтернативна посада. У разі її відсутності або відмови співробітника має бути складений відповідний акт.

Відмітимо, що рішення про скорочення персоналу на 70% через консервацію підприємства було прийняте ще в квітні.

На сьогодні залишається до кінця невідомо, кому належить завод. До березня 2014 року їм володіли офшорні структури Сергія Курченка. Після зміни влади в країні та втечі Курченка про свої права на майно НПЗ заявив російський банк ВТБ - він нібито отримав завод в якості запоруки під кредити, видані ВЕТЭК. В той же час в травні на посаду голови правління Одеського НПЗ був призначений Епштейн, якого зв'язують з Євгеном Калініним, - одним з топ-менеджерів у бізнесі Курченко.

На даний момент, за словами очевидців, на НПЗ присутньоя охорона відразу декількох структур - міліції, ВТБ і, за деякими даними, групи "Приват", якій НПЗ винен за послуги з перевалки нафти і нафтопродуктів.

За станом на 11 квітня 2014 р. на НПЗ знаходилося 50 тис. тон сировини і нафтопродуктів.

Одеський НПЗ був приватизований у 1999 р. структурами компанії "Синтез Ойл" і "Лукойлу". У 2001 р. підприємство повністю перейшло "Лукойлу". Завод є малопотужним (близько 2,8 млн тон сировини на рік) і технічно відсталим (відбір світлих нафтопродуктів - менше 50%). З цих причин робота НПЗ була і залишається збитковою, що виключає перспективи його запуску надалі.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme