Обама: Економіка Ірану оговтається після санкцій до 2022 року

Як заявив президент Обама, іранській економіці буде потрібно час до 2022 року, щоб досягти стану, в якому вона перебувала до введення санкцій

В опублікованому в понеділок інтерв'ю єврейській газеті Forward президент США заявив, що навіть для того, щоб підтримати сильно постраждалу від санкцій економіку на певному рівні, Ірану необхідно буде використовувати розблоковані активи в розмірі близько 50 мільярдів доларів, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Противники ядерного угоди з Іраном, в тому числі Ізраїль, стверджують, що Іран відразу ж скористається цими грошима для збільшення військових витрат і підтримки терористичних угруповань.

"Їхня економіка буде залишатися в досить скрутному становищі навіть після скасування санкцій, - зазначив президент Обама. - І частково тому ми впевнені в тому, що, якщо ми будемо ефективно співпрацювати з Ізраїлем та іншими нашими партнерами по регіону, ми зможемо протидіяти тому, що може статися у випадку, якщо вони використовують будь-які додаткові ресурси у військових цілях".

Обама зазначив, що в Ірані протестують вчителі та пенсіонери, яким не платять зарплату. Він підкреслив, що санкції мали вплив, змусивши Іран сісти за стіл переговорів, завдяки тому, що вони "активно (санкції) застосовувалися на багатосторонній основі" і були підтримані світовим співтовариством.

Барак Обама запевнив Ізраїль та інших партнерів США в тому, що Іран не зможе створити ядерну зброю ні через 10, ні через 15 років, оскільки угода передбачає ретельне інспектування і спостереження.

За словами президента США, якщо угода буде виконуватися "ретельно і неухильно", то згодом люди зрозуміють, що її укладання було вірним рішенням.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme