Нові санкції США можуть вдарити по російських компаніях, які отримують держпідтримку

У розширений список санкцій, який влада США опублікує в лютому, увійдуть компанії і бізнесмени, "наближені до російської влади"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Bell.

Одним з критеріїв може стати отримання масштабної держпідтримки.

За даними видання, такий варіант запропонував Мінфіну США один з консультантів. Санкції можуть торкнутися тих, хто отримав від російської держави понад 300 мільйонів доларів. Володимир Путін реагував далеко не на всі звернення за держпідтримкою, і "це теж може вважатися фільтром", зазначило джерело видання.

Про те, що нові санкції США можуть торкнутися великих одержувачів держпідтримки з числа комерційних компаній, розповів The Bell і один з російських високопосадовців.

Представник Мінфіну США, відповідальний за санкції, на прохання видання прокоментувати цю інформацію поки не відповів.

Російське бізнес-співтовариство серйозно стурбоване перспективами нових американських санкцій. "Найбагатші люди країни консультуються з юристами, задіюють лобістів і свої контакти в Вашингтоні", - зазначає видання.

За словами одного з джерел The Bell, знайомого з ходом підготовки лютневого доповіді до Конгресу, у її авторів "немає мети покарати конкретних осіб за анексію Криму або дії хакерів, скоріше це можна охарактеризувати як дії проти сформованого політичного режиму". "Та логіка, якою користувалася команда (попереднього президента США Барака) Обами, може здатися "квіточками" у порівнянні з тим, що може виставити діюча команда", - відзначило джерело.

Джерело видання зазначив, що в доповіді можуть виявитися і чиновники, аж до міністрів, співробітників апарату уряду і адміністрації президента, "які не приймали політичні рішення, але забезпечували їх виконання".

Нагадаємо, голова Держдепу Тіллерсон заявив, що американські санкції щодо Росії залишатимуться чинними, доки Крим залишається анексованою територією, а російські війська перебувають на Донбасі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme